Ha nincs alkalmunk vagy kedvünk konditerembe járni, és otthon, egyedül sem találjuk elég szórakoztatónak a tornát, választhatjuk a természetet, a közeli parkot, erdőt is. Nincs is annál jobb, mint amikor friss levegő járja át tüdőnket, és a szapora légzés következtében testünk minden zuga oxigénhez jut.
Egy fatörzs, egy kiálló tuskó szolgál támasztékul az egyszerű, de hatásos gyakorlatokhoz.
1. Kezdjünk könnyű futással! A tempó legyen lassú, közben figyeljünk az egyenletes légzésre. Öt-tíz perc éppen elég lesz belőle.
2. Melegítsük be vállunkat, karunkat, derekunkat, mielőtt hozzákezdünk a tornához. Végezzünk törzshajlításokat, néhány karemelést, karhúzást.
3. Egyenes háttal hajoljunk előre – homorítani nem kell -, fogjuk meg egy fa törzsét, és váltott karral lendítsünk felfelé. Ezzel a gyakorlattal vállunkat, karunkat erősítjük.
Ismételjük hússzor!
4. A kiinduló helyzet azonos az előzővel, de most tarkóra tett kézzel végezzük a gyakorlatot. Érezni fogjuk, hogy így hátizmaink is dolgoznak.
Ismételjük hússzor!
5. Támaszkodjunk egy fatörzsnek, majd hajlítsuk be karunkat. Ha jól ráereszkedünk, a fekvőtámaszhoz hasonló hatást érünk el.
Végezzük három sorozatban hússzor!
6. Ragadjuk meg a fa törzsét, és így guggoljunk le. Popsinkat engedjük hátra, törekedjünk az egyenes háttartásra. Ebben segít, ha végig fogjuk a fatörzset. Vigyázzunk, nehogy szálka menjen a kezünkbe!
Három sorozatban tízszer biztosan menni fog!
7. Térjünk át a comb és farizmok erősítésére! A kitörésnél nincs erre jobb gyakorlat. Előre, jobbra, balra és középre is végezzük el a térdhajlításokat!
Minden irányba hússzor, majd további két sorozatban ugyanígy!
8. Egy kiálló fatörzsnél alaposan nyújtsuk meg a megdolgoztatott combizmokat. Közben nem kell rugózni.
9. A torna végeztével nyújtózkodjunk, szívjuk tele tüdőnket háromszor levegővel, és vezessük le rövid sétával a fáradtságot.
Forrás: Kismama magazin