A legtöbb fiatal ma már szeretné kipróbálni magát külföldön- legyen szó munkáról vagy tanulásról.
A szülők igyekeznek is megfelelő hátteret biztosítani ehhez, ami bizony már az anyaméhben elkezdődik. Ugyanis sokan próbálnak olyan nevet választani, ami világszerte ismerősen cseng, könnyen le tudják írni bármelyik országban, és nem kell folyton visszakérdezni.
Lássuk, milyen szempontoknak kell megfelelnie annak a névnek, aminél elvárás, hogy “nemzetközi” legyen!
- Kapcsolódó: Elképesztő nevet adtak egy kisfiúnak
Legyen gyakori
Méghozzá a legmeghatározóbb országokban – lehetőleg. Hogy senki ne vonja fel a szemöldökét.
Legyen rövid
Minél rövidebb annál jobb, hiszen annál kevesebb esély van a félreértésre, félrehallásra külföldön. Úgyhogy Libóriusz, Szemirámisz és Anasztázia felejtős.
Legyen egyszerű
Kapásból le tudja írni bárki, ne kelljen gondolkodnia azon, hogy akkor ez most milyen név is… Kandida vagy Filoména nem nyerő, ahogyan a Hamilkár sem.
Legyen világszerte ismert
A legjobb, ha előfordult már valamilyen világszerte ismert filmben vagy könyvben, netán a Bibliában vagy a görög mondakincsben… Persze olykor egy sitcom is megteszi. Nem, a Rachel azért nem jó, ahogy a Ráhel sem – később részletezzük, hogy miért.
Legyen múltja
Minél régebben létezik egy adott keresztnév, annál több ideje volt világszerte elterjedni, és annál kisebb az esélye, hogy csodálkozva kapják fel rá a fejüket bárhol is. Így aztán a Luca és a Soma nem játszik.
Ne legyen benne idegen karakter
A magyar á vagy é hang igazi gyilkosai a nemzetköziségnek. Kár, mert amúgy sok olyan nevünk lenne, amelyek világszerte a leggyakoribbak közé tartoznak, csakhogy mi “elrontjuk” őket egy-két aprócska vesszővel. Sebaj, attól még szépek, és itthon jól használhatók! Ilyen például az Alíz, a Júlia, a Nóra, a Mária vagy a Mónika, fiúnevek közül a Márk vagy a Leó. Éva helyett az Evita lesz a jó választás.
Ne legyen benne máshogy íródó és ejtendő betű
Népszerű választás lehet egy C betűvel kezdődő név, sok is van belőle. De akkor most C-nek, Sz-nek vagy K-nak ejtsék? Csak összezavarjuk vele a beszélgetőpartnert. Ugyanez a helyzet az S-sel. pedig mennyi, de mennyi szép név kezdődik vele… ott van mindjárt a Sára, ami múltja miatt tökéletes választás lenne, csak hát ott az az S. Na, meg az Á. Fiúknál szuper lenne a Karl – de a K betű miatt nem az igazi. A Salamon, Simeon, Sion és Simon mehet, ha nem zavar minket, hogy a többség SZ-szel fogja kezdeni. Azzal pedig végképp nem tudunk mit kezdeni, ha az I-t Y-nak írják majd, emiatt az I-t tartalmazó formákat nem diszkrimináltuk.
Ne legyen benne magyar specialitás
A két tagú betűk igazi akadálypályát jelentenek a külföldieknek. Így kerül sajnos tiltólistára az Achillesz, a Piusz vagy a Vénusz annak ellenére, hogy gyökereik miatt ismerik őket sokfelé- csak épp más formában.
Lássuk ezek alapján a valóban nyerő listát!
Fiúk:
- Alen
- Alex
- Ali
- Ben
- Donald
- Dante
- Elton
- Emil
- Herald
- Izrael
- Igor
- Achilles
- Olaf
- Rex
- Rolf
- Teodor
- Toni
Lányok:
- Anna
- Anita
- Barbara
- Bella
- Dolli
- Ella
- Elena
- Frida
- Fanni
- Gabriella
- Gina
- Helga
- Kelli
- Kitti
- Leila
- Lili
- Laura
- Mimi
- Olga
- Olimpia
- Polli
- Rita
- Tamara
- Ulla
- Vivien
- Vera
- Viola