Család

A látogatók segítségével nevezték el a Fővárosi Állatkert takinborjait – ezeket a neveket kapták

A múlt héten indult a szavazás a kisborjúk nevére: ezeket választották a látogatók.
2024. Május 10.
(Kép forrása: Fővárosi Állat- és Növénykert/Facebook)

Lezárult a szavazás a két takinborjú nevére. Az öt voksolásra bocsátott névpár közül a Meilin és a Bao lett a befutó – írja az oldalán a Fővárosi Állat- és Növénykert.

Két féltestvérnek, Mankának és Pankának is idén született borja a takinok közül, ezért az állatkert oldalán névpárokra szavazhattak a látogatók. Az ötféle névpár közül végül a Meilin és a Bao nevek lettek a befutók, melyek a közlemény szerint kínai, Kínában elterjedtnek mondható nevek, és azért gondolkodtak többek között ilyen nevekben is, mert az aranyszőrű takinok Kínában, közelebbről a Csinling-hegység mentén őshonosak, annak azon a részén, amely Senhszi tartomány déli részén húzódik.

A nevek jelentésükben is kapcsolódnak a természetben ritkulóban lévő, aranyszőrű állatokhoz. A Meilin nevet a március 6-án született nőstény borjú, Manka lánya kapta, aminek jelentése „gyönyörű erdő”, másik két írásváltozata alapján viszont jelenthet szép drágakövet, leginkább jádét, illetve szép nőstény egyszarvút, illetve az egyszarvúhoz hasonló mitológiai patást. Bao a február 25-én született hím borjú, aki Panka fia. A név kincset, ékszert jelent, de úgy is lehet érteni, hogy értékes, illetve ritka.

Az állatkert fényképet is osztott meg a két kisborjúról Facebook-oldalán:

Az állatkert egyébként gyakran vonja be a névadásba a látogatókat: így kapta például a nevét az egy éve született nőstény zebracsikó, Zuri, és a másfél évvel korábban született testvére, Zaki is. De a nagyközönség segítségével kapott nevet tavaly két vidrakölyök, Maya és Lobo, és az arany oroszlánmajom testvérpár, Mila és Vidal is.