Család

Kiderült, átlagosan hány perc alatt ér ki a mentő a sürgős esetekhez

Gyorsbeavatkozó egységekkel, a segélyhívás során létesíthető videókapcsolattal és edukációs kampánnyal tovább erősítik a mentőellátást Budapesten - közölte az Országos Mentőszolgálat (OMSZ).
2024. November 16.

A mentők októberben 35 ezer mentési feladatot és közel 10 ezer ügyeleti beteget láttak el Budapesten és környékén. A fővárosi esetszám évről évre emelkedik, és a mentőegységeknek a percenként beérkező 112-es segélyhívások mellett sok kórházak közötti betegszállítást is el kell végezniük – írta közleményében az OMSZ. Hozzátették: komoly eredmény, hogy a legsürgősebb esetekben – például újraélesztésnél – a feladatok növekvő száma mellett is fenn tudták tartani a gyors kiérkezési időt, ami az év első tíz hónapjában a segélyhívástól a beteghez érkezésig átlagosan 12 perc volt. Azt írták, a növekvő feladatszámhoz igazodva és a még gyorsabb ellátás érdekében az OMSZ öt új, úgynevezett gyorsbeavatkozó egységet állít szolgálatba Budapesten. A hívásfogadók munkáját újabb szakmai támogatással, szakorvosi konzultációs elemmel, videókapcsolat létesítésének lehetőségével segítik, de átalakítják a közép-magyarországi régió szolgálatirányítási rendszerét is.

mentők

Fotó: Getty

Még mindig sokan hívják a mentőket indokolatlanul. Emiatt az OMSZ, a Magyar Orvosi Kamara és a Magyar Gyógyszerészi Kamara a közelmúltban közös tájékoztató kampányt indított, amelyben igyekeznek segítséget nyújtani a betegeknek abban, hogy különféle panaszok esetén kihez forduljanak, és melyek azok a súlyos, sürgős esetek, ahol valóban a mentőhívás jelenti a megfelelő megoldást.

Forrás: MTI