„Kiemelten fontos, hogy ismerjük ezeket a módszereket, hiszen ilyen támadás esetén csak magunkra számíthatunk” – írta friss cikkében a police.hu. A rendőrség szakemberei természetesen segítenek a bajba jutottaknak, csak akkor ugyebár már eltűnt a pénz a bankszámláról, így jobb képben lenni, milyen új módszereket vetnek be a csalók.

Közzétette a rendőrség, milyen furfangos üzenetekkel ürítik le a bankszámlákat a csalók (Fotó: Getty Images)
Mint írják, csak az elmúlt 24 órában öt ilyen feljelentés érkezett a rendőrségre Veszprém vármegyéből. A bűnözők sajnos mindegyik esetben sikerrel jártak, és hozzájutottak a bankszámlákon levő pénzhez.
Ha ilyen sms-t kapsz, gyanakodj!
- Egy 33 éves veszprémi nő a Magyar Telekom nevében kapott SMS-t, amelyben hamarosan lejáró hűségpontjai beváltására kérték. Ő az üzenetben küldött linkre kattintva megadta bankkártyája adatait, amit közel 300 ezer forintja bánt.
- Egy 67 éves veszprémi férfinak csomagkézbesítés során jutottak hozzá a bankkártyaadataihoz, közel 1 millió forint kára keletkezett.
- Egy 40 éves zalagyömörői nő pedig egy használt cikkek kereskedelmére szakosodott weboldalon adott fel hirdetést. A jelentkező alku nélkül lecsapott a termékre, a kifizetéshez pedig elkérte a hirdető bankkártyaadatait. Ennél az esetnél 50 ezer forint lett a kár.
- Egy 63 éves balatonfüredi férfi 100 ezer forintot utalt el előlegként egy lakókocsit kínáló, ismeretlen hirdetőnek. Az utalás után az eladó eltűnt.
- Egy 69 éves balatonfüredi nyugdíjas pedig egy olyan csomagért fizetett közel 20 ezer forintot, amit meg sem rendelt.
Mint az egyenruhások írják, a csalók módszereinek közös jellemzője, hogy a sértettek valamilyen módon megadták bankkártya- vagy bankszámlaadataikat, illetve előre utaltak egy valójában nem létező termékért.
Soha ne adják meg banki adataikat idegeneknek, illetve ismeretlen forrásból származó linkekre kattintva! Soha ne utaljanak előre egy idegennek, még ha a vételár nagyon kedvezőnek tűnik is! Ilyen esetekben valószínűleg futhatnak majd a pénzük után”
– intenek óvatosságra a rendőrség munkatársai, akik a KiberPajzs oldalán rendszeresen közzéteszik az online térben ránk leselkedő veszélyeket.
Fotó: Getty Images – Tim Robberts