Erről az itthon igazi kuriózumnak számító, és sokakat lázban tartó édességről már korábban is írtunk, s mint az olvasói visszajelzésekből kiderült, nem mindenki ég a vágytól, hogy megkóstolhassa. Kíváncsiak voltunk arra, mit gondol a dubaji csokoládéról egy kézműves csokikészítő, aki rendelésre maga is készít a pisztáciás édességből.
Porubszki-Maklári Anita, a Flemar Csokoládéműhely megálmodója és tulajdonosa azt is elmondta, szerinte meddig fog tartani hazánkban a dubaji csokit övező őrület.
Csak nekünk újdonság
Mint Anita elmondta, az Egyesült Arab Emírségben 2023-ban mutatták be ezt a csokoládét, vagyis hozzánk viszonylag későn jutott el. S hogy hogy készül pontosan a dubaji csoki? Azt remekül összefoglalta: „Egy ragacsos töltelékről beszélünk. A dubai csoki receptnek a különlegessége egy török ropogós kadayif tésztában rejlik, amely vékony szálakból áll, és vajon aranysárgára pirítva adja meg a csokoládé ropogós alapját. Ehhez társul 100%-os pisztácia és a tahini, azaz a szezámmag-paszta . Ez utóbbinak enyhe diós íze különleges kontrasztot ad a csokoládé édességének.”
Anita is megerősítette, hogy a dubaji csokoládéba kerülő töltelék elég édes, mondhatni gej, ami tej- és étcsokoládé burokban teljesedik ki igazán. „A készítők nagyon figyelnek arra is, hogy a külső borításon is megjelenjen a zöld hatás, érzékeltetve, hogy valami zöld színű/ízű dolog rejlik a belső részben” – tette hozzá a szakértő.
Dubaji csoki a Flemar Csokoládéműhelyben is készül, Anita kezei közül azonban nem táblás csoki formájában kerül ki a pisztáciás csemege: ő gyémánt szív formájában készítit, mert így elérhetőbb áron juthat hozzá az, aki szeretné megkóstolni ezt a csokikülönlegességet. A körülbelül 40 grammos csoki 1500 Ft-ba kerül.
Hogy a dubaji csoki iránti lelkesedés ugyanolyan gyorsan elmúlik-e, mint ahogyan érkezett, arról ezt gondolja Anita: „Szerintem csak addig lesz ennyire felkapott, amíg mindenki, aki kíváncsi rá, meg nem kóstolja. Eltérő véleményeket hallottam azoktól, akik ettek már valahol dubaji csokoládét: volt, aki úgy érezte, nem is pisztáciára, hanem inkább marcipánra hasonlít az ízvilága.”
Fotó: Getty Images és Flemar Csokoládéműhely