terminustúllépés
Terminustúllépés: milyen vizsgálatok javasoltak?
Terminustúllépésről akkor beszélünk, ha a terhesség kora meghaladja a 280 napot, tehát a betöltött 40 hetet. Ezt követően több vizsgálatra és szorosabb követésre is számíthatunk.Megindítható otthon a szülés?
Amikor eljön a 40.hét, de a baba nem indul el, akkor sokan egyre türelmetlenebbek lesznek és szeretnék a kezükbe venni az irányítást.Terminustúllépés: mennyire gyakori?
Mikor beszélünk terminustúllépésről? Mennyire gyakori és mi a szakmai protokoll ebben az esetben?Ezeket ne mondjuk egy kismamának, aki túllépte a terminust
A terminustúllépés nagy kihívást jelenthet egy várandós kismamának. A következő megjegyzéseket ezért se mondjuk neki.Terminustúllépés: mitől függ, hogy mikor jön a baba?
Mikor érkezik a baba? Erre a kérdésre sajnos nem lehet pontos választ adni, hiszen a szülés egy összetett, hormonvezérelte folyamat. Mi lehet az oka, ha a baba nem akar a kiírt időpontra megszületni? A terminustúllépésről kérdeztük a szakértőt.Túlhordás és terminustúllépés: mi a különbség?
A tankönyv szerint a terhesség 40 hétig tart, de a valóságban ritkán érkezik meg a baba a kiírt időpontra. Mikor beszélünk túlhordásról és mikor terminustúllépésről?Leállították a túlhordást vizsgáló kutatást
Svédországban felfüggesztettek egy túlhordott babákkal foglalkozó tanulmányt, mert a kutatók szerint etikátlan lett volna a folytatás.Terminustúllépés: mit kell tudni róla?
Betöltötted a 40. hetet, de a pici még nem akar megszületni? Szakorvos segítségével utánajártunk, meddig maradhat a baba a pocakodban, és mire kell számítanod, amikor túlléped a terminust.