Az agyrázkódás nem tekinthető szezonális sérülésnek, hiszen bármely évszakban bekövetkezhet, tény azonban, hogy a szabadban töltött játék alatt nagyobb eséllyel történik meg a baj.
Ahogy azt friss Facebook-posztjában írja a Bethesda Gyermekkórház, az agyrázkódás az agy olyan típusú sérülése, ami önmagában szerencsére ártalmatlan, ám ha nem kap lehetőséget az agy arra, hogy a balesetet kipihenhesse, akkor tartós fejfájás alakulhat ki.
„A legfontosabb az ágynyugalom, minél kevesebb inger, fény és hang nélkül, ami bizony nem könnyű sem a gyereknek, sem a szülőnek. Csak fokozatosan szabad visszatérni mind a fizikai, mind a szellemi aktivitáshoz” – hívják fel a figyelmet a szakértők, hozzátéve, hogy nincs általános recept arra, hogy kinél mennyi ideig tart a felépülés, az ugyanis a tünetek javulásától függ.
„A szorongás fokozott lehet agysérülés után. Sok gyermek aggódik az iskolai lemaradás miatt, fontos hangsúlyozni ezen időszak átmeneti jellegét! A nyomott hangulat, depresszió gyakori az agysérülést követő gyógyulási időszakban, különösen, ha a gyermek korlátozva van aktivitásában. Ez ronthat a tüneteken és meghosszabbíthatja a gyógyulást. Beszéljen a gyermekkel ezekről a dolgokról és bátorítsa, biztosítsa a támogatásáról” – emelik ki hasznos blogposztjukban a Bethesda Gyermekkórház orvosai, aki a visszatérés lépéseit részletesen is kifejtették az írásukban.
Nyitókép: Bethesda Gyermekkórház – Facebook oldal