Kisgyerek

A többnyelvűség a logopédusok idei fő témája

A Magyar Logopédusok Szakmai Szövetsége Egyesület csütörtökön rendezte meg a Logopédia Európai Napjának sajtótájékoztatóját.
2014. Február 28.

Az alkalom célkitűzései közül a legfontosabb, hogy a szakemberek a kommunikációs és nyelvi zavarok témájában minél szélesebb körben tájékoztatást nyújtsanak az érdeklődőknek, az érintetteknek valamint a hozzátartozóknak. Ezen a napon a logopédiai intézmények, szervezetek, munkacsoportok Európa-szerte kisebb programokat, megmozdulásokat szerveznek, hogy felhívják a figyelmet a nyelvi és kommunikációs zavarok tüneteire és következményeire, a diagnosztizálás és a fejlesztés, így a szakma szerepére, fontosságára.

A résztvevő szakemberek kihangsúlyozták, hogy a többnyelvűség természetes velejárója a társadalmi mobilitásnak. A KSH adatai alapján évről évre növekvő tendenciát mutat a hazánkba külföldről letelepedő személyek száma, amelyhez szervesen kapcsolódik az Európai Unió Logopédusainak Állandó Bizottságának (CPLOL) idei fő témája a többnyelvűség volt.

A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat XXII. Kerületi Tagintézménye immár 3. alkalommal csatlakozott ehhez a http://logopedia.fw.hu, mely az eddigi hagyományos előadások, szakmai műhelyek és nyílt órák mellett, a beszédtechnika helyes használatának eszközével egy újabb társadalmi közösséget (a középiskolásokat) céloz meg, az ELTE logopédus hallgatóinak bevonásával, az MLSZSZ ajánlásával.