A különleges kötet „anyukája”, Balázs Ágnes a Móra Könyvkiadó házi szerzője. Legismertebb karaktere a Pöttyös-sorozatban felbukkant Lufi, a cserfes kamaszlány, akinek nyolc köteten át izgulhatjuk végig hajmeresztő kalandjait, de az írónő kiválóan ismeri az óvodás és kisiskolás korosztály problémáit is.
A Mesék örökmozgóknak-sorozat különleges koncepciója utat talál a sokszor túlterhelt, hiperaktív vagy figyelemzavaros gyerekekhez, hiszen a felolvasásra szánt, rövid, humoros mesék egy-egy kiemelt kifejezéséhez egyszerű mozgásgyakorlatok társulnak.
A hisztis kiselefánt – Tapsolj! Ugrálj! Kiabálj! című hisztikezelő könyv is ennek a különleges sorozatnak a része, és igazán nagy segítséget jelenthet a kritikus pillanatokban mind a szülőknek, mind a gyerekeknek. Itt bele is tudsz olvasni!
Rögtön az első oldalakon találunk egy klassz használati útmutatót, ami a kicsiknek és nagyoknak is elmagyarázza, hogyan működhet a könyv tényleg varázsütésre: a gyerekek imádják benne, hogy végre zöld utat kap a toporzékolás és az ugrálás, azt azonban nem is sejtik, hogy pont ezzel tanulják meg felismerni saját érzéseiket és szép lassan a megfelelő mederbe terelni az indulataikat.
Ki a könyv főhőse?
A hisztis kiselefánt Afrikában élt az anyukájával, a testvérkéivel és számtalan rokonával együtt. Nagyon szerencsés volt ez a kiselefánt, hiszen annyi testvér és unokatestvér vette körül, hogy megszámlálni is nehéz lett volna valamennyit. Ha játszani kerekedett kedve, mindig talált magának játszótársat.
Egy idő után azonban hiába hívta a többieket hancúrozni, pancsolni vagy kergetőzni, mindannyian elfordultak tőle. Megelégelték, hogy minden alkalommal úgy ért véget a játék, hogy a kiselefánt toporzékolni kezdett, és visítva csapkodta magát a földhöz. Nem játszott vele senki, mégis hallgatniuk kellett a kiselefánt nyafogását.
Nyitókép: Getty Images