Ezt ismerte fel a K&H csapata, amikor a Gyógyvarázs program részévé tették a meseolvasó kisdoktorok tevékenységét. Középiskolás fiatalok mesélnek a kórházban fekvő gyerekeknek, kinek az ágya mellett személyre szólóan, másoknak közösen a társalgóban, könyvtárban. Április 19-én a Budai Középiskola diákjai önkénteskedtek a Heim Pál Gyermekkórházban. A program vezetője elmondta, hogy szándékosan nem hivatásos művészeket kértek föl a mesélésre, hiszen így maguk a gimnazisták is nyernek az ügyön: megtapasztalják, milyen érzés önkéntes munkát végezni, elesettekre, nehéz helyzetben lévőkre figyelni, időt szakítani.
-Nem volt nehéz rábeszélni a gyerekeket – mondja Koren Balázs, matematika tanár, osztályfőnök. – A programba 11-12-esek jelentkeztek, fiú, lányok vegyesen, az évfolyamnak már közel fele volt mesélni a kórházakban. Eddig három kórházban jártunk.
A kicsik az édesanyjukkal együtt gyűlnek a klubhelyiségbe, anya ölébe fészkelődve hallgatják a nagyok által rádiójáték-szerűen előadott Hapci királyt és a Ló Szerafin legyőzi önmagát című Lázár Ervin mesét. A közös mesélés alatt és után több diák ül a gégészeten és a gasztroenterológián a kisebb vagy ágyhoz kötött gyerekek mellett, ők inkább képeskönyvet visznek magukkal, itt felolvasás helyett sokszor beszélgetés folyik, a picik igényeit követve.
– Ma már a legtöbb gyerek a szülővel lehet a kórházban – mondja a tanár úr, – de így is nagyon jól esik nekik egy kis kitűntetett figyelem, egy érdekes mese, egy kis beszélgetés. Még jobb is, hogy a szülők biztonságos közelében ismerkedhetnek össze a mesélő diákokkal, így nem zavarja őket az újabb idegen, felhőtlenül tudják élvezni a mesét.