Kisgyerek

Új esélyek koraszülötteknek

Új műszereket szerezhetett be a Peter Cerny Alapítvány!
2011. December 23.

A K&H Csoport munkavállalói idén összesen 1,5 millió forint értékben ajánlották fel személyi jövedelemadójuk 1 %-át a K&H gyógyvarázs program számára, amelyből a Peter Cerny Alapítványt segítették egy létfontosságú eszköz beszerzésével. A támogatással vásárolt műszerrel, a hordozható vérgáz-, és sav-bázismérő készülékkel (i-STAT astrupgép) ezentúl már nemcsak az újszülött-mentő rohamkocsin, hanem egyidőben az esetkocsin is biztosítani lehet a beteg újszülöttek és az akár 500-600 grammos koraszülöttek biztonságos szállítását.

A mostani adománnyal együtt a K&H gyógyvarázs az elmúlt 8 évben összesen 375 millió forint értében adományozott olyan alapműszereket, melyek a mindennapi gyógyítás során nélkülözhetetlenek. A K&H így kíván tenni azért, hogy a jelen és a jövő társadalmának tagjai teljes életet élhessenek.

„A K&H gyógyvarázs az elmúlt 8 évben a visszajelzések alapján egy ismert és elismert programmá vált, amely során pénzintézetünk alapvetően saját forrásaiból támogatja a gyermekegészségügyi intézményeket. Az utóbbi években ehhez a jó ügyhöz csatlakoztak a K&H dolgozói is, akik számos alkalommal bizonyították, hogy tenni kívánnak a hazai gyermek-egészségügy helyzetének javításáért, legyen szó akár pénzbeli, akár más jellegű hozzájárulásról. Több ízben gyűjtöttek már játékokat, könyveket, hogy azokkal a kórházakban kezelt kis betegeknek szerezzenek vidámabb perceket. Ezúttal azt az eszközt adhatjuk át a Peter Cerny Alapítványnak, amelyet a munkavállalóink 2010. évi 1 %-os személyi jövedelemadójának felajánlásából összegyűlt, 1,5 millió forint összegből vásárolhattunk. Ezek a felajánlások azt igazolják számunkra, hogy a K&H gyógyvarázs egy olyan gyermek-egészségügyi program, amely dolgozói számára is valódi értéket képvisel, és amely mellé lehet állni. Mára a program egy összetett támogatási rendszer, amely komoly közösségi mozgósító erővel is bír.”– mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs igazgatója.

“A koraszülöttek és beteg újszülöttek mentését – Magyarország területének 40%-án – végző Peter Cerny Alapítvány napi működése során gyakran szembesül azzal a problémával, hogy ellátási területén, az újszülött-ellátó intézmények 2/3-ában nincs lehetőség gyors helyszíni vérgáz és sav-bázis vizsgálatra. A kritikus állapotú légzéstámogatást és szállítást igénylő újszülötteknél a biztonságos kezeléséhez nélkülözhetetlen feltétel a megfelelő laborértékek azonnali ismerete.