Kisgyerek

Sószoba: kicsiknél és terhesség alatt is alkalmazható

A sós levegő gyógyító erejét már az ókorban is ismerték. Indul az őszi nátha szezon, a sóterápia pedig bevethető a légúti betegségek, az asztma, az allergia ellen, sőt bőrproblémákra is.
2024. Október 12.
sóterápia

Kép: Getty Images

Számos kutatás bizonyította, hogy a belélegzett só miként fejti ki gyulladáscsökkentő hatását, illetve a bőrrel érintkezve különböző bőrbetegségeknél is hatásos.

Így fejti ki hatását

A sóbarlangok, sószobák lényege, hogy a párolgás következtében negatív ionizáció jön létre, így a légzőszervek nyálkahártyái aktiválódnak, foglalja össze a lényeget a Bethesda Gyermekkórház.

A sóbarlangok vagy sószobákban a levegőben mikroszkopikus sórészecskék szállnak. Van olyan sószoba, amelyben gépek porlasztják a sót és keringetik a levegőben, valamint olyan is, ahol nagy mennyiségű sóval töltik fel a szobát.

A só jótékony hatásai:

• Tisztítja a tüdőt és a hörgőket, feloldja a lerakódott váladékot

• Ápolja a bőrt, például az ekcémát

• Javítja a száraz köhögést

• Fertőtlenít

A só jótékony hatásának köszönhetően kevesebb gyógyszerre van szükségük a betegeknek, a köhögésük, a nehézlégzésük enyhül. Megelőző jelleggel is bevethető: a pollenszezon előtt egy-két hónappal már érdemes elkezdeni a kúrát az allergiásoknak. Ugyanakkor fontos tisztázni, hogy a sóterápia nem helyettesíti az orvosi kezelést, csupán kiegészítője annak.

Az első alkalommal 10 perc ajánlott, majd ez az idő fokozatosan növelhető. Kisgyerekek szempontjából fontos, hogy a sóbarlangban vagy –szobában a gyerekek játszhatnak, homokozhatnak a sóval. Két hetes kúra hatására enyhül a gyerekek köhögése, oldódik a nyálkahártyára lerakódott slejm. Allergiás gyerekeknél érdemes ősszel és tavasszal alkalmazni a kúrát. Mivel a sóterápia egy természetes módszer, így nemcsak gyerekek, hanem kismamák is alkalmazhatják.