Hozzávalók hat darab palacsintához
két közepes nagyságú alma, egy teáskanál citromlé, 25 deka csirkemellfilé, 5 deka Karaván füstölt sajt, jódozott só, egy teáskanál vaj, étolaj
Palacsintatészta: egy tojás, négy evőkanál teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt, 2 deci tej, fél deci buborékos ásványvíz
Hámozd meg az almát, vágd ki a magházat, majd aprítsd az almát kicsi kockákra. Locsold meg citromlével. Melegítsd meg serpenyőben a vajat, szórd bele az almakockákat, és gyakori kevergetés mellett párold majdnem puhára. Közben vágd kisebb darabokra a csirkemellet, sózd meg, és süsd ki egy másik serpenyőben, olajban. Ha kész, vágd éles késsel minél kisebb darabokra a vágódeszkára borított csirkehúst, aztán keverd össze az almával és reszelt füstölt sajttal. A palacsintatészta hozzávalóit keverd össze alaposan, majd süsd ki vékonyan beolajozott serpenyőben. A töltelékből két-három evőkanálnyit tegyél egy palacsintára. Tekerd fel szorosan, és már tálalhatod is.Egyéves kortól adható.
Szabad kézzel enni?
Kezdetben mindenképpen! Könnyebben meg is érti a kicsi, hogy az anyatejen és a szopáson kívül más finomság is van, ha alkalomadtán hagyod, hogy kézzel vegyen a szájába egy-egy falatot, amikor együtt ültök az asztalnál. Ez a hozzátáplálás legtermészetesebb módja. Különösen azoknál fontos ez, akik nem akarnak megbarátkozni a kanalazással. Lehet, hogy a kanállal kínált pürét elutasítja, de ujjacskáival szívesen felcsipegeti a főtt zöldségdarabkákat, banánkarikákat. Nem biztos, hogy az ételt utasítja el, lehet, hogy csak az etetés módját.
Próbáld ki, eszik-e kézzel főtt répát, sütőtököt. Ahogy ügyesedik, a villára is élvezettel szurkálja fel őket. Ha erre alkalmas, valóban hegyes villát adsz a kezébe, könnyebben boldogul, mint kanállal. Hagyd, hogy önállóan kísérletezzen, hamar óvatos lesz a villával. Nem jó ötlet azonban, ha a pürében turkál a kezével. Ezt nem lehet így megenni, viszont nagyon tetszik a kicsinek a maszatolás, evésre egyáltalán nem ösztönzi.
Forrás: Kismama magazin