A Tudatos Vásárlók járt utána a kérdésnek. De még mielőtt lehullana a lepel, a portál laborvizsgálatának eredményét is megmutatjuk, ami azt vizsgálta, hogy mennyi ideig kell az ecetnek érintkeznie a felülettel ahhoz, hogy hatékonyan fejtse ki hatását.
A Tudatos Vásárlók 5 különböző háztartási tisztító-fertőtlenítő szert teszteltek 2022 tavaszán: 3 bolti terméket, amelyeket az emberek általában fertőtlenítésre használnak, valamint egy házi tisztító keverék és a 20%-os étkezési ecet baktérium- és gombaölő hatását vetették össze.
A Tudatos Vásárlók által ajánlott házilag elkészíthető keverék egy általános tisztítószer: egy vizes oldat, ami fele arányban tartalmaz étkezési ecetet és 5%-ban gyógyszertári alkoholt. Az étkezési ecet 20%-ban ecetsavat (80%-ban vizet) tartalmaz – teszi hozzá a Tudatos Vásárlók.
Az eredmények alapján 60 perc alatt szobahőmérsékleten az ecetet is beleértve az összes vizsgált szer a szabványnak megfelelő fertőtlenítőképességgel rendelkezik. Azaz pont elég jó az ecet is, nem kell sem drága, sem környezetileg károsabb, erős hatású szereket használnunk ahhoz, hogy eredményt érjünk el – foglalja össze az eredményeket a tudatosvasarlok.hu.
És ami az árat illeti: minden brutálisan drágult, de nagyon úgy néz ki, hogy az ecet még mindig a legolcsóbb. Márkaneveket nem említve, az egyik legnépszerűbb tisztítószer majdnem kétszer annyiba kerül idén, mint tavaly ilyenkor, ezzel 1500 Ft-ba kerül most és semmivel sem hatékonyabb, mint a 20 %-os ecet, ami 800 Ft körül mozog. Az ár mellett az is fontos szempont, hogy az ecet biztonságos az egészségünkre és környezetbarát tisztítószer.