A magyar lakosság kulcsfontosságúnak tartja a védőoltások alkalmazását, különösen a kisgyerekek esetében, és elviekben sem kifogásolja a betegségek megelőzésének e módját.
A felmérés – amely 2019. júniusában készült, 1000 főn – eredményei szerint a válaszadók 74 százaléka nélkülözhetetlennek tarja a védőoltásokat az egészségmegőrzés szempontjából, további 15 százalékuk pedig inkább egyetért, mintsem nem ért egyet használatával. Ettől eltérő véleményt, a megkérdezettek elenyésző része, mindössze 9 százaléka képviselt.
A lakosság még fontosabbnak ítéli a védőoltásokat a gyermekek esetében: a megkérdezettek 93 százaléka tartja indokoltnak, hogy a gyermekek védőoltására minél hamarabb sor kerüljön, és pusztán 5 százalékuk vélekedik másképpen.
A megkérdezettek 88 százalékának elvi szinten sincs ellenérzése a védőoltásokkal szemben, az ellenzők tábora ebben a közegben is csak 10 százalék.
A válaszadók 91 százaléka egyetért azzal, hogy a kormányzat 2019 őszétől kötelezővé teszi a gyermekek bárányhimlő elleni védőoltását, és pusztán 7 százalékuk nem támogatja az intézkedést.
Kapcsolódó cikkeink:
- Európában egyre kevesebben bíznak az oltásokban
- Egyre veszélyesebb lehet az oltásellenesség
- Még mindig rossz a helyzet az oltások kapcsán
Forrás: MTI