Amikor az anyakönyvezhető babanevek listájából válogattok, érdemes szem előtt tartani azt is, mikorra esik a kicsi névnapja. Van, akinek fontos, hogy ne legyen túl közel a szülinapjához, más azt szeretné, hogy össze lehessen vonni más családtagok fontos ünnepével, szóval a szép hangzáson és a nektek tetsző jelentésen túl tanácsos arra is figyelni, mikorra esik a választott névhez tartozó névnap! Mutatjuk a legszebb februári neveket!
Dorottya, Dóra – február 6.
Görög eredetű nevek, amelyek azt jelentik, isten ajándéka. Mindenki ismeri, sokféleképp becézhetők, sőt mára számos önállósult változatuk lett anyakönyvezhető, februári névnappal: Dorka, Dorina, Dorisz vagy például Dorabella.
Abigél – február 9.
Héber eredetű bibliai név, ami annyit tesz, az apa öröme. Egyáltalán nem számít gyakori névnek (sőt, egész pontosan “rendkívül ritka” névként tartják számon!), Szabó Magda regényeinek kedvelői bizonyára a szívükben őrzik ezt a szép lánynevet.
Linda – február 13.
Germán eredetű név, ami hársfából készült pajzsot jelent. Ritka névnek számít, pedig sok más mellett nagyszerű benne, hogy ha a viselője külföldre megy, senkinek nem kell majd betűzgetnie vagy többször elismételnie a keresztnevét – a vezetéknév már más kérdés.
Eliza – február 19.
Ez a híres-neves Zsuzsanna-nap, amit bizonyára sok családban ünnepelnek a nagymamák és anyukák. Ha ebbe szeretnék a család legkisebb tagjait is bevonni, de a névadásban újítanának, legyen a kislány Eliza: héber eredetű és azt jelenti, Istenre esküdött.
Zelmira – február 20.
Olasz-arab eredetű név, aminek a jelentése is igazán figyelemre méltó: híres győztes, győzelméről híres, ragyogó, fényes. Ennek ellenére meglehetősen kevesen választják, így tökéletes, ha különleges névre vadásztok.
Vanda – február 25.
Ez a lengyel eredetű név azt jelenti, hogy viselője a vend nemzetség tagja. Könnyen becézhető, jól érthető, rövid keresztnév, ami hazánkban közepesen gyakori besorolást kapott az előfordulása alapján.
Balázs – február 3.
Igazán népszerű – de egyáltalán nem túlzottan gyakori! – név, ami latin eredetű és azt jelenti, királyi. Tökéletes választás, ha ismert, könnyen érthető és szép jelentéssel rendelkező utónevet kerestek.
Alex – február 9.
Rendkívül gyakori férfinév, ami tulajdonképpen a Sándor felkapottabb változata. Görög eredetű és azt jelenti, harcra kész férfi. Februárban két névnapja is van, 9-e mellett 17-én is ünnepelhetnek a viselői.
Levente – február 13.
Magyar eredetű és nagy népszerűségnek örvendő fiúnév, ami a leggyakrabban választott nevek toplistájában is előkelő helyen szerepel – évek óta benne van a TOP5-ben. Több jelentése is van: létező, kis lény, vadász.
Bálint – február 14.
Latin eredetű név, csodás jelentéssel: erős, egészséges. Névnapja a ma már itthon is elterjedt Valentin napra esik, ez is szempont lehet a névválasztás során, ha még nem született meg a végleges döntés.
Simon – február 18.
Héber eredetű bibliai név, nagyon szép, mély jelentéssel: meghallgatás, meghallgatott. Közepesen gyakori névnek számít, az utóbbi időben valóban egyre többen szeretnek bele – teljesen érthetően!
Mátyás – február 24.
Ez is egy csodaszép héber eredetű, bibliai név, ami Isten ajándékát jelenti. Közepesen gyakori férfi név, amiben az a nagyszerű, hogy kisfiúknak és felnőtteknek is jól áll.
- Kapcsolódó cikk: Egészen különleges, anyakönyvezhető virágnevek fiúknak és lányoknak