spirál
Vigyázz, teherbe eshetsz spirál mellett is, ha ez történik!
Az egyik legbiztosabb eszköz, de azért nem száz százalékos.Fogamzásgátlás: a spirálok típusai
A fogamzásgátlás a legtöbb esetben legalább annyira központi kérdés, mint a családtervezés. Nem csoda, hogy mindenki a lehető legjobb megoldást keresi, ráadásul olyat, ami kevésbé terheli a szervezetet.Fogamzásgátlás szülés után: a spirál
Szülés után sok nőnek ajánlja a nőgyógyásza a védekezéshez a spirált, mint megbízható, hosszútávú és kényelmes fogamzásgátló eszközt. Szakorvos segítségével összeszedtük, mik a legfontosabb tudnivalók, ha a spirál mellett döntesz.Súlyos pszichiátriai mellékhatások a spiráloktól?
A méhen belüli gyógyszerleadó rendszerek, azaz a spirálok lehetséges mellékhatása lehet a depresszió - ez eddig is szerepelt a betegtájékoztatóban, de egy vizsgálat eredményei most módosíthatják többek között az alkalmazási előírásokat is.A spirál is “hibázhat” – Az újszülött kezében a bizonyíték!
Döbbenetes kép látott napvilágot az interneten. A fotón egy újszülött látható, aki nem mást, mint egy spirált szorongat a kezében néhány perccel születése után. Nézd csak!Méhen belüli fogamzásgátló eszköz (Intrauterin Eszköz – IUE)
A méhen belüli fogamzásgátló eszközt a köznyelvben spirálnak vagy huroknak nevezzük. Az ötlet, hogy a méh üregébe helyezett eszközzel megakadályozható a terhesség, már az ókorban ismert volt. A módszer az 1960-as évek végétől vált népszerűvé.Fogamzásgátlás
Az európai nők többsége használ szájon át szedhető fogamzásgátló tablettát vagy egyéb születésszabályozó eszközt.