Itt a lehűlés és vele együtt a tüsszögés, köhögés, krákogás. Nem múló probléma és láz esetén mindenképpen forduljunk orvoshoz, mert vírus és baktérium is okozhatja a tüneteket, de vannak gyógynövények, amelyek természetes segítséget nyújtanak a kellemetlen orr és torok panaszokra.
ORVOSI ZILIZ
Az orvosi ziliz vagy fehérmályva gyökerében található nyálka nyugtatja a torkot, enyhíti a kellemetlen érzést. Már az egyiptomiak is felismerték a gyógynövény jótékony hatását, gyökerét cukorral összefőzve szirupot készítettek, és mikor ez megszilárdult, ezt szopogatták. Napjainkban sok gyógytea és “torokszirup” alapanyaga.
ERDEIFENYŐ RÜGY
Mivel terpénekben gazdag, kiváló nyákoldó, így az alsó légutakat (hörgők) és a felső légutakat (orrmelléküregek) egyaránt felszabadítja. Rengeteg pozitív hatása miatt a fenyőrügyet sok hasznos dologra használják: készül belőle fenyőtea, gyógynövény-szirupok alapanyaga, az erdeifenyő fiatal ágaiból illóolajat vagy gyógyfürdőt is készítenek.
LÁNDZSÁS ÚTIFŰ
A lándzsás útifű szára végén található hosszú füzérvirág lándzsára hasonlít, innen ered a neve, de népiesen hívják még kígyófűnek, gyíkfűnek, útilapunak. A három gyógynövény közül talán ez a legismertebb és legsokoldalúbb, már az ókorban is használták sebgyógyításra, sőt a reneszánsz időkben állítólag szemcseppet is készítettek belőle. Az őszi-téli időszakban a szervezet természetes védekező folyamatait erősíthetjük vele, bevonja a légutak nyálkahártyáját, ezáltal nyugtatja a torkot.
Ismerd meg a Stodal Orr&Torok szirup jótékony hatását, mely e 3 gyógynövény együttes erejével nyugtatja a légutakat, enyhíti a kellemetlen érzést a torokban, és segíti a szervezet természetes védekező folyamatait.