Ha nem fogy el a megvásárolt kenyér egy napon belül, akkor fontos kérdés, hogyan tároljuk, hogy másnap se legyen szikkadt. A választ a Nébih élelmiszer-pazarlás megelőzési oldala, a Maradék nélkül adta meg.
Sokan műanyag zacskóban tárolják a pékárut, ez azonban a lehető legrosszabb megoldás, ugyanis a bennrekedt párától a kenyér kérge átnedvesedik, megpuhul. A lecsapódó pára a penészgombák számára is kitűnő táptalaj. Ha a boltban nem tudjuk csak zacskóba tenni a kenyeret, akkor legalább ne zárjuk be a zacskó száját, otthon pedig vegyük ki és tároljuk máshogy.
Sokan a papírzacskóra esküsznek, mert ez szellőzést biztosít a kenyérnek, nem lesz penészes és pára sem keletkezik. A Maradék nélkül szerint érdemes konyharuhával kombinálni vagy papírzacskóstól kenyértartóba helyezni, mivel sok esetben a sérülékeny papíron keletkező réseken keresztül könnyen kiszáradhat.
A legjobb megoldás azonban az, amit nagymamáink is alkalmaztak: tiszta konyharuhába csavarni a kenyeret. Hasonlóan jó választás a kenyeres zsák, ami vastag szövetből készül, sok esetben PUL anyaggal bélelve. És szintén kitűnő választás a kenyértartó használata. Van azonban még egy megoldás: a fagyasztás. Szeleteljük fel a kenyeret, tegyük a fagyasztóba és mindig csak annyi mennyiséget vegyünk elő belőle, amennyire szükségünk van.
Ha odafigyelünk a kenyér tárolására, akkor hosszabb ideig őrizzük meg a frissességét, nem dobunk ki ételt, nem pazarolunk és a pénztárcánkat is megkíméljük.