Ahogy az esték egyre hosszabbodnak, a bekuckózás iránti vágyunk is napról-napra erősödik. Az őszi időszak a megnyugvás, a lelassulás ideje, ehhez pedig nincs is jobb eszköz, mint egy érdekes könyv és egy csésze finom tea. Idén ősszel cseréld le a telefonnyomkodást és a tévézést egy jó könyvre, biztosan nem fogod megbánni!
Ha nem akarsz a családi könyvgyűjteményből újraolvasni valamit, de nincs ötleted, hogy milyen olvasmánnyal kezdj neki az új évszaknak, mi segítünk! Hoztunk neked 5 izgalmas kötetet, amit garantáltan nem fogsz tudni letenni. Akár nyomozni szeretsz, akár a romantikus írásokat vagy az önismereti olvasmányokat kedveled, itt találni fogsz kedvedre valót.
Delia Owens – Ahol a folyami rákok énekelnek (Libri)
Habár nemrég került a mozikba a filmadaptáció, mi mindenképpen azt javasoljuk, hogy ebben az esetben inkább a könyvváltozattal kezdj! Delia Owens regénye tulajdonképpen egy szerelmi történet, melyet beárnyékol a főszereplő nehéz sorsa és egy rejtélyes bűntény. Ez a könyv nem egy könnyed olvasmány, hiszen egy az amerikai mocsárvidéken sorsára hagyott kislány – Kya Clark – kemény életét mutatja be. Kya szinte teljes elszigeteltségben él, alig érintkezik a környékbeliekkel, ám még így is rátalál a szerelem, de sajnos az ármány is. Egy különös gyilkosság kapcsán ugyanis a gyanú a magányosan éldegélő lányra terelődik; felbolydul a környék és Kya-nak meg kell védenie magát rosszakaróitól. Delia Owens érdekesen ötvözi a romantikus vonalat a krimivel és a rendkívül részletgazdag természetrajzzal. Nem csoda, hogy már több millió példány kelt el a kötetből. Reese Witherspoon is beválogatta könyvklubjának ajánlott olvasmányai közé, s később ő döntött úgy, hogy filmet is kellene készíteni a történetből.
Elena Ferrante – Brilliáns barátnőm (Park Kiadó)
Az elmúlt 50 év egyik legnagyobb könyvsikerének is tartott Brilliáns barátnőm, a második világháború utáni Olaszországban játszódik. Két vérmérsékletében igencsak különböző lány, Lila és Elena történetét ismerhetjük meg. A szereplőket összeköti, hogy mind a ketten a nápolyi elszegényedett és rendkívül férfiközpontú társadalomban próbálnak boldogulni. Ki így, ki úgy. A lányok hol legjobb barátnők, hol egymás legfőbb riválisai, de sosem tudnak a másik nélkül létezni. Az író csodálatos részletességgel ábrázolja Lila és Elena személyiségfejlődését és azt a szoros köteléket, ami összeköti őket és életreszóló barátsággá kovácsolódik. A regény az író úgynevezett Nápolyi regényfolyamának csupán első része, így ha tetszett a könyv, a történetet további három köteten keresztül követheted.
Fiona Gibson – Anya randizni kezd (Lettero Kiadó)
Ha egy könnyed és vicces olvasmányt keresel, ezt a kötetet neked ajánljuk. A történet Alice-ről, a két kamaszfiút nevelő, elvált édesanyáról szól, aki – barátnői véget nem érő unszolásának köszönhetően – újra belevág a randizásba. Nem is akárhogy; legjobb barátnői lépnek elő kerítőkké és így három vakrandi vár a társkeresésből már kiábrándult Alice-re. Vajon melyik férfi nyeri el az édesanya szívét? Nagyon cukormázas, de sokszor elképesztően életszerű, minden anyuka számára ismerős, őszinte pillanatokkal.
Jenny Odell – A semmittevés forradalma (Libri)
Mikor volt utoljára, hogy úgy Istenigazából nem csináltál semmit? A közösségi média pörgetése a gyerek alvásidejében például nem semmittevés. Felhőkből formákat kiolvasni, vagy négylevelű lóherét keresgélni, esetleg csak feküdni és élvezni a nap melengető sugarait már sokkal inkább. Az író szerint a legértékesebb – és egyben leginkább kimerített – erőforrásunk a figyelmünk. Felgyorsult és fogyasztásközpontú világunkban különösen fontos, hogy figyelmünket minek szenteljük, ugyanis olyan addiktív fenyegető erők lesnek ránk minden irányból, amik komolyan fenyegetik mentális egészségünket. Jenny Odell arra hívja fel az olvasók figyelmét, hogy mennyire fontos, hogy ne hagyjuk, hogy online életünk teljesen felzabálja a szabadidőnket, hogy a közösségi média vagy akár a televízió átalakíthassa létezésünket. Szánjunk időt magunkra, szánjunk időt a semmittevésre, hogy teljesebb, boldogabb életben lehessen részünk! Ebben nyújt segítséget a semmittevés forradalma.
Marie Aubert – Felnőtt emberek (Scolar Kiadó)
Ki mondta, hogy az északi írók csak a krimi műfajában jeleskedhetnek? Marie Aubert pörgős és humoros regényében egy zátonyra futott nyaralás és egy igencsak döcögősen működő család történetét ismerjük meg. A főszereplő Ida, karrierjében sikeres, magánéletében viszont már kevésbé. Amikor betölti a negyedik ikszet és még mindig nem találja meg azt a férfit, akivel családot alapíthatna, eluralkodik rajta a pánik és úgy dönt lefagyasztatja petesejtjeit. A hírt mindenáron szeretné megosztani családjával a közös nyaralás alatt, de húga Marthe megelőzi őt egy sokkal fontosabb bejelentéssel. Ettől aztán feje tetejére állnak a dolgok!
Nyitókép: Getty Images
Forrás: Gyerekszoba.hu