Használj kellően érett banánt
A banánkenyér alapja természetesen a banán – ebből pedig a minél érettebb szükséges a süteménybe. Ha már barna foltok jelentek meg a héjon, elég érett a banán. Ettől lesz megfelelő az állaga és kellően édes az íze a banánkenyérhez.
Pépesítsd elő a banánt
A banánt ne egyben, és ne kisebb darabokra kézzel törve dobd bele a tésztába, hanem előkészítve, hogy könnyen elkeverhető legyen. Ez azt jelenti, hogy egy külön tálban egy villa segítségével pépesítd elő.
Fontos a megfelelő sorrend a hozzávalóknál
Nem véletlenül javasolják a receptek, hogy a száraz és a nedves hozzávalókat keverjük össze külön, majd ezután egybe a kettőt. Ha a nedves összetevőkhöz adagolod hozzá az elkevert szárazakat, az jobban összedolgozhatóbb, egyenletesebben elkeverhetőbb tésztát eredményez. Emellett könnyebb így túlkeverés nélkül összekeverni az alapanyagokat.
Ami a túlkeverést illeti
Függetlenül attól, hogy mixerben készíted a tésztát, vagy kézi vagy gépi habverőt, esetleg kanalat vagy spatulát használsz, a puha, de szaftos banánkenyerek titka, hogy ne keverd túl a tésztát. Ha túlkeverjük, a túlzott gluténképződés miatt egy ragacsosabb, sűrűbb állagú banánkenyeret kapnánk.
Adj hozzá néhány extra hozzávalót
Persze extra ízesítők nélkül is nagyon finom a banánkenyér, de érdemes kipróbálni néhány különlegesebb ízpárosítást. Ezek lehetnek fűszerek, mint a szerecsendió vagy a fahéj, klasszikus, mint a csoki vagy a magvak, diófélék – például a pekándió –, de az aszalványok, a bogyós gyümölcsök is remekül működnek ebben a süteményben, és valamilyen citruslevet és -héjat is hozzáadhatsz.
(Forrás: mashed.com)