Itt az idő elfelejteni ezt a rövidre zárt párbeszédet! Válogass az ötleteinkből!
1. Mutass jó példát!
Mesélj el te valamit a napodból, ami érdekes lehet, vagy csak egyszerűen a mimikáddal, gesztusaiddal, fantáziáddal játszva add elő a történteket! Ennek hatására – nagy valószínűséggel – ő is kedvet fog kapni ahhoz, hogy akár hozzád hasonlóan megosszon veled valamit!
2. Menj bele a részletekbe!
Kérdezz, érdeklődj másképp, például így: mi volt a legjobb a napodban? Mi az, amit a legszívesebben elfelejtenél a mai történekből? Mi nevettetett meg ma? Mondj egy dolgot, amit ma tanultál! Segítettél ma valakinek – bármiben? Ha egyetlen fotót kellene bekeretezni a mai napról, mikor fényképeztél volna és mit?
3. Mindig hallgasd végig!
Ne szakítsd félbe, hallgasd végig akkor is, ha rétestésztaként nyúlik a történet, mert el fog jutni a lényeghez, addig viszont éreznie kell, hogy érdeklődsz, nem állítod le, nem szidod meg a nagy kerettörténetért!
Kulcsszó: a minőségi együtt töltött idő
4. Csakis rá figyelj!
Valóban figyelj rá, ne mosogass, ne a telefonod nyomkodd mindeközben!A rohanó világunkban nagyon nehéz úgy szervezni a mindennapokat, hogy az ovi és háztartási munka mellett tényleg értékes időt tudjunk szánni a gyermekünkre. Ez a közös idő hiány főleg a munkába való visszaállás és az ovikezdés kezdeti időszakában traumatizálja a szülőket. Ha eleinte nem megy az egyensúly megtalálása az időbeosztásban, akkor se ess kétségbe. Idővel majd belerázódsz, a rutin pedig meghozza gyorsaságot és segíti a jobb priorizálást is.Ha tehetitek, akkor az ovi után iktassatok be játszóterezést, vagy egy hosszabb sétát, hogy legyen ideje a gyerkőcnek feloldódni. Lehet, a feszültséglevezetés következik be előbb, és majd csak jóval később oldódik meg a nyelve. Ha meg tudjátok oldani, akkor legyen mindennap legalább félóra, amikor legalább te együtt játszol a gyerekkel, de a legjobb persze, ha a teljes család közösen játszik vagy beszélget.Kapcsolódó cikkeink gyermeknevelés témában:
- Hibák, amelyekbe gyakran beleesnek az ovisok szülei
- 12 hasznos kifejezés, ami megkönnyíti a kommunikációt a gyerekkel
- A szülő-gyerek kommunikáció 3 éves korig meghatározza a későbbi sikereket is
Forrás: Kismama - Babaszoba.hu