Sajnos, még azokban a családokban is hatalmas teher hárul az édesanyákra, ahol az apukák kiveszik a részüket a gyermeknevelésből és a háztartási feladatokból, többek között az úgynevezett “láthatatlan munka” miatt. Ez pedig megnehezítheti a munkahelyi előrelépésüket, még akkor is, ha egyébként legalább olyan tehetségesek és szorgalmasak, mint a kollégáik. Erre az egyenlőtlenségre hívta fel a figyelmet egy, mára vírusként terjedő karikatúrával egy indiai milliárdos üzletember, Anand Mahindra.
Mahindra a Twitteren osztotta meg a képet azután, hogy néhány napig segített vigyázni egyéves unokájára. “Minden tiszteletem a dolgozó anyáké, és elismerem, hogy a sikerükhöz több munkára van szükségük, mint a férfi kollégáiknak” – írta. Sokan megköszönték Mahindrának, hogy megosztotta a rajzot, mások pedig abban reménykednek, hogy ennek hatására egy kicsit átértékelődnek a férfi-női szerepek.
Szakemberek szerint nehéz lenne megvalósítani, hogy valóban 50-50 százalékban vegyék ki a részüket a férfiak és a nők a házimunkából és a gyermeknevelésből, de már az is sokat segíthet, ha úgy tekintünk egymásra, mint akik együttesen, egyenrangú félként dolgoznak a közös cél érdekében. Jó módszer például az, ha az erősségeink és preferenciáinká szerint osztjuk fel a feladatokat. “Lehet, hogy engem jobban érdekel, hogy milyen ruha van a gyerekeken, a páromat meg az, hogy mindig be legyen pakolva a táskájuk” – mondja dr. Sheryl Ziegler pszichoterapeuta. “A pároknak azt is meg kell beszélniük, hogy mit tartanak fontosnak családként, de azt is, hogy számukra, mint egyéneknek mi a legfontosabb.”
(via)
Ez is érdekelhet:
- 10 dolog a családi harmóniáért
- 10 dolog, amivel a legtöbbet adod a gyermekednek
- Baba és karrier? Egyensúlyozz!