„Az egyik oka, hogy olyan erőteljesen sírnak, hogy beindítják a hányási reflexüket.” Hozzátette, hogy egyes kisgyermekeknél rendkívül érzékeny a hányási reflex. “Mások sírnak és közben annyi levegőt szívnak be, hogy hánynak” – mondta Dr. Gina Posner gyermekorvos a Rompernek.
Hogyan segíthetünk a kisgyermekünknek megnyugodni?
Néhány kisgyermek azért sír addig, amíg el nem hányja magát, mert egyszerűen még nem tudják szabályozni az érzelmeiket – magyarázza Dr. Jacqueline Jones gyermekorvos. De vannak módszerek, amelyekkel segíthetünk nekik az önszabályozásban. “Ahhoz, hogy segítsünk gyermekünknek az önszabályozásban gyakoroljuk, hogy mi magunk is nyugodtak maradjunk, és segítsünk neki, hogy ne reagálja túl a dolgokat” – mondta Jones a Rompernek. “Ha segítünk nekik felismerni a határokat és megbirkózni az érzelmeikkel, hosszú távon önállósodni fognak.”
Máshogyan is segíthetünk: erősítsük benne azt, hogy minden rendben van, nyugodjon meg és megbeszéljük a problémát. Ha biztonságosan megtehető, akkor az ölelés csodákra képes ilyen helyzetekben.
Mindkét szakértő egyet ért abban, hogy a gyerekeknek biztonságos környezetre, kiszámíthatóságra és a határokra van szükségük. Amikor a dühroham kellős közepén is nyugodtak, türelmesek, szeretetteljesek, de határozottak tudnak maradni a szülők, akkor éppen ezzel segítik a legjobban a gyereküket és nem azzal, ha a békesség kedvéért minden kérést teljesítenek. Ezen a korszakon együtt kell átmennie szülőnek-gyereknek.
Forrás: romper.com