Tisztálkodáshoz kevés vizet és kíméletes, bőrbarát, semleges hatású szereket használjunk, mert a gyerekek bőre nagyon érzékeny, könnyen kiszárad. Mindennapos hosszas fürdőzés helyett inkább a gyors zuhanyozás javasolható. Habfürdővel hetente egyszer örvendeztessük meg őket, zuhanyozáshoz is csak mértékkel használjunk tusfürdőt.
A nagyon száraz bőrű, allergiás hajlamú gyerekeknek a gyógyszertárban kapható mosdókrém (unguentum hydrophilium nonionicum) és fürdőemulzió (mint a pelsano) ajánlott.
…gyorsan mosdani…
Ha fürdeni nem is kell mindennap, mosakodni nagyon is szükséges, a napi többszöri kézmosás pedig elengedhetetlen. Legjobb, ha már egy-két éves korban megszokja a kisgyerek, hogy séta, kinti játék után, asztalhoz ülés előtt mindig kezet mosunk. Ki tudja, hol turkált kertészkedés, homokozás, sarazás, kavicsozás közben a kis kertész!
A legkisebbeknek vegyünk fellépőt, hogy elérhessék a mosdót vagy kádra tehető műanyag kismosdót. Egyszerű az ürítése és feltöltése, felügyelet nélkül is hosszan pancsolhat benne. Kis szivacs és puha körömkefe segít a makacs maszat eltávolításában.
Előfordulhat, hogy lábat is kell mosni napközben. A lábujjak közé ragadt homok kidörzsölheti a bőrt, és annak sem örülünk, ha az egész lakásban roszog talpunk alatt a behordott homok. Állítsuk a gyereket a kádba, és zuhanyozzuk le a lábszárát, majd töröljük szárazra. Kedvenc viseletükben, az edzőcipőben bizony befülled a lábuk, de hát focizni tényleg nem lehet szandálban! Hintőporozzuk be a lábujjak közeit!
Tükröm, tükröm…
Gyerekzsúr, tinidiszkó alkalmával “nagyosat” játszunk. Egyszer-egyszer megengedhető, hogy kifessék magukat a kis hölgyek, persze nem anyu rúzsával és körömlakkjával! A gyerekeknek készült kozmetikumok elviselhetőbbek szervezetük számára. Egy cseppnyi, kisasszonyok számára készült gyerekparfüm is belefér a szárnypróbálgatásba!
Forrás: Kismama magazin