Vizes hajjal mászkálni nyáron belefér, télen nagyon nem. Szóval bármennyire is tiltakozik a kicsi vagy épp nagyobbacska hosszú hajú lányka, szárítani muszáj. Viszont vizes hajjal aludni menni egyik évszakban sem javasolt. Ha ti a hajmosást általában estére időzítitek, fontos, hogy teljesen meg legyen szárítva a kicsi haja, mielőtt lefekszik. Mind a hajának, mind a fejbőrének fontos, hogy ne maradjon éjszakára nedves. Persze megértjük, ha ő is és te is szeretnétek a lehető leggyorsabban túlesni rajta, de ez nem mehet az alaposság rovására. Néhány ügyes trükkel azonban felpörgethetitek.
1. Időzítsetek jól
Ha van arra idő, hogy egy kicsit maradjon törülközőbe csavarva a kislányod haja, az később lerövidítheti a szárításhoz szükséges időt, és nem is fázik meg. Plusz egy kis játék, mese is beleférhet két nemszeretem-tevékenység közé, amitől máris nem annyira megterhelő az egész. Mosás után finoman nyomkodd ki a hajából a vizet amennyire tudod, ne dörzsöld-borzold, mert utána annál nehezebb lesz kifésülni. Ezután egy teljesen száraz törülközőbe csavard bele a haját, és rögzítsd visszatűréssel vagy csipesszel.
2. Legyen jó törülközőtök
Az sem mindegy, milyen törülközőt használtok. Kaphatóak speciális formájú, extranedvszívó anyagú turbánok és hajszárító törülközők, érdemes beruházni 1-2 darabra. Egyrészt jobban megmaradnak a gyerek fején, mert hurokkal, gombbal, gumival lehet rögzíteni őket, másrészt tényleg nagyon jól felszívják a hajból a nedvességet, így a konkrét szárítás kevesebb ideig tart. Arra azért ne számítsatok, hogy teljesen megszárad a törülközőbe tekert haj – amelyik termék ezt ígéri, az finoman szólva is nagyot mond. De a speciális textil tényleg nagy segítség lehet a szárítás előkészítésénél.
3. Kezdjétek a hajtőnél
A legfontosabb, hogy a hajtő száraz legyen – ezért is fontos, hogy ezzel kezdd a szárítást. Egyrészt miközben a tövet szárítod, a meleg levegő a hajhosszot is szárítja. Másrészt ha esetleg már tényleg nem bírja a szárítást a kicsi, vagy kell egy kis szünetet tartani, a legfontosabb résszel megvagytok. Segíthet, ha szárítás közben fésülitek a haját, így a vizesen összetapadt tincsek szétválasztódnak és gyorsabban megszáradnak. Jó trükk, ha kettéválasztod a haját, az egyik felét szárítod, a másikat ő fésüli, és párszor cseréltek. Így ő sem unja annyira, és ha magának fésüli, talán nem zavarja annyira, ha néha húzza a haját.
4. Kell egy jó szárító
Ez igazából az egész család számára nagy segítséget jelenthet, a hosszú hajú anyukáknak különösen. Mert amíg egy kis teljesítményű, gyengén forró levegőt fújó eszközzel a fiúk pár centis haja hamar megszárad, a hosszú tincsek csak kínkeservesen. Fontos, hogy nagy teljesítményű eszközt használjatok, nem a levegő melegsége az, ami számít, hanem a fújás erőssége. A nagy sebességgel fújt langyos levegő sokkal hamarabb megszárítja a hajat, és sokkal jobban kíméli azt, mint a gyengén fújt forró. Sokszor a forróság az, ami zavarja a gyerekeket – és bár az ő puha hajuknak sem tesz jót a forró levegő, a felnőttek szárazabb, esetleg festett hajának különösen káros lehet. Egyszóval tényleg megéri beszerezni egy igazán jó hajszárítót.
5. Trükkös termékek
A már nagyobb lányoknál, inkább a kamaszoknál be lehet vetni a blowdry típusú készítményeket. Ezeket mosás után, alaposan megtörölt hajra kell felvinni, és jelentősen megkönnyítik mind a formázást, mind a szárítást. Hosszú, dús haj esetén akár 10 percet is lehet így nyerni – aki szárított már dús frizurát, az ennyit is nagyra értékel!
Nyitókép forrása: Getty Images