Kisgyerek

Rettenetes tragédia: két kisgyerek halt meg egy hőségtől felforrósodott autóban

Már nem lehetett megmenteni annak a két kisgyereknek az életét, akiket édesanyjuk talált meg a saját autójában. A 38 fokos hőségben a kocsi felforrósodott, és a kicsik szíve megállt.
2026. Június 23.
A fotó csak illusztráció

A fotó csak illusztráció (Forrás: Getty Images)

Két kisgyerek halt meg egy felforrósodott autóban 

A tragédia hétfőn kora délután történt a dél-franciaországi Carpentras városában, Provence régióban. A két kisgyereket a család autójában találták meg, amely a nagymama házának garázsában állt – adta hírül a HVG.  

A Metro késői esti beszámolója szerint az egyik gyermek kétéves volt, a másik négy.  Mindketten eszméletlen állapotban voltak, amikor rájuk találtak. Egyelőre nem tisztázott, hogyan kerültek az autóba, illetve pontosan mennyi időt tölthettek ott a rendkívüli hőségben.

Az édesanya hívott segítséget

A 33 éves édesanya állítólag csak akkor vette észre, hogy gyermekei az autóban vannak, amikor rájuk talált, és azonnal segítséget hívott.

A francia sajtó értesülései szerint a nő azt mondta, hogy vásárlás közben „elfelejtette a gyerekeit”. A rendőrség egyelőre nem hallgatta ki hivatalosan.

A mentőket és a tűzoltókat helyi idő szerint 13 óra 10 perc körül riasztották a helyszínre, azonban minden erőfeszítésük hiábavalónak bizonyult: a két kisgyermek életét már nem tudták megmenteni.
A tragédia körülményeit a hatóságok vizsgálják.

Néhány perc is végzetes lehet

A szakértők régóta figyelmeztetnek arra, hogy a napon vagy akár árnyékban parkoló autók utastere rendkívül gyorsan felforrósodhat. Kánikula idején a jármű belső hőmérséklete rövid idő alatt életveszélyes szintet érhet el, különösen a kisgyermekek számára, akik szervezete sokkal érzékenyebben reagál a túlmelegedésre.

A magyar rendőrség is kitett erről egy figyelmeztetést, amiben felhívják mindenki figyelmét arra, hogy:

hőségben egy percre se hagyjunk az autóban gyereket és állatot se.