
A fotó csak illusztráció (Forrás: Getty Images)
Két kisgyerek halt meg egy felforrósodott autóban
A tragédia hétfőn kora délután történt a dél-franciaországi Carpentras városában, Provence régióban. A két kisgyereket a család autójában találták meg, amely a nagymama házának garázsában állt – adta hírül a HVG.
A Metro késői esti beszámolója szerint az egyik gyermek kétéves volt, a másik négy. Mindketten eszméletlen állapotban voltak, amikor rájuk találtak. Egyelőre nem tisztázott, hogyan kerültek az autóba, illetve pontosan mennyi időt tölthettek ott a rendkívüli hőségben.
Az édesanya hívott segítséget
A 33 éves édesanya állítólag csak akkor vette észre, hogy gyermekei az autóban vannak, amikor rájuk talált, és azonnal segítséget hívott.
A francia sajtó értesülései szerint a nő azt mondta, hogy vásárlás közben „elfelejtette a gyerekeit”. A rendőrség egyelőre nem hallgatta ki hivatalosan.
A mentőket és a tűzoltókat helyi idő szerint 13 óra 10 perc körül riasztották a helyszínre, azonban minden erőfeszítésük hiábavalónak bizonyult: a két kisgyermek életét már nem tudták megmenteni.
A tragédia körülményeit a hatóságok vizsgálják.
Néhány perc is végzetes lehet
A szakértők régóta figyelmeztetnek arra, hogy a napon vagy akár árnyékban parkoló autók utastere rendkívül gyorsan felforrósodhat. Kánikula idején a jármű belső hőmérséklete rövid idő alatt életveszélyes szintet érhet el, különösen a kisgyermekek számára, akik szervezete sokkal érzékenyebben reagál a túlmelegedésre.
A magyar rendőrség is kitett erről egy figyelmeztetést, amiben felhívják mindenki figyelmét arra, hogy:
hőségben egy percre se hagyjunk az autóban gyereket és állatot se.