Terhesség

Ebben tud segíteni a vagina coach

Nem kell, hogy szégyen övezze, de ne is normalizáljuk, akkor sem, ha sok nőt érint. Létezik rá megoldás.
2022. November 30.
Közeli kép nőről, vizeletvissaztartási problémával
Kép: Getty Images

Valójában nem vicces, ha bepisilsz, amikor nevetsz. Nincs rendben, ha tüsszögsz, köhögsz és becsurog.

Kim Vopni, medencefenék specialista, népszerű nevén vagina coach (ő maga találta ki ezt a titulust) szerint ezek kezelhető állapotok, nem érdemes sem viccet csinálni belőle, sem normalizálni, akkor sem, ha nagyon sok nőt érintő problémáról van szó terhesség alatt és szülés után.

„Amikor a vizelet apró darabkái szivárognak ki valamilyen megerőltetés során, azt stressz (húgyúti) inkontinenciának nevezzük. Ez nagyon gyakori. Ha az izmok nem reagálnak időben és/vagy nem elég erővel, akkor a vizelet szivárog. A terhesség alatt 4-ből 1 embernél alakul ki és ha nem kezelik, az folyamatos inkontinenciát eredményezhet. Tehát bár gyakori, de nem normális, és kezelhető” – mondta Vopni a todaysparentnek.

Otthoni körülmények között is sokat tehetünk ellene medencefenék gyakorlatokkal, Kegel-gyakorlatokkal, amely erősíti a medencefenék izmait, ha helyesen és következetesen végzik.

Tehetnek-e valamit a várandósok annak érdekében, hogy megelőzzék ezt a problémát?

Igen, bár az is biztos, hogy az emberek jobban motiváltak egy már meglévő probléma megoldására, mint arra, hogy lépéseket tegyenek annak megelőzésére.

A terhesség alatti inkontinencia kialakulásának oka az, hogy a növekvő méh mellett a húgyhólyag és a húgyvezeték helyzete megváltozik. Súlyosbítja a problémát a túlsúly és a gyengébb medencefenéki izmok. Érdemes már a terhesség alatt intimtornát, gátizomtornát végezni.

Forrás: todaysparent.com