Homokozó a lakásban? Készíts homokgyurmát!
A játszótéri, tengerparti, tóparti homok nagyon szuper, de sajnos, vannak olyan esetek, amikor nem tudunk kimenni a szabadba.
A kis örökmozgót viszont ekkor is le kell kötni valahogy, így remek lehetőség, ha a konyhában, vagy az árnyékkal védett erkélyen felállítjuk a kis homokozós bázisunkat.
A homokgyurmához nem is kell más, mint két,- kisgyerekes háztartásban biztosan fellelhető- alapanyag: liszt és babaolaj.
A recept:
2 dl liszt
3 evőkanál babaolaj
A liszthez hozzáadagoljuk az olajat, majd alaposan hozzákeverjük, elmorzsoljuk. A homokgyurma gyártásának mellékhatásaként igazán puha, illatos lesz a kezünk. ez egy kisebb mennyiség lesz, természetesen az adagok tetszőlegesen növelhetők.
Állagra olyan, mint az enyhén nedves homok, igazi maszatolós, építős, formázós, gyurmázós játék, amit nagyon szeretnek a gyerekek. Így fél-egy órára biztosan hasznosan leköthetjük őket.
A legjobb, ha a homok egy nagy lavórba, vagy magasabb falú tálcára kerül. Arra azért számoljunk, hogy a homokgyurmából kerül majd a tálcán kívülre is, de nem nehéz feltakarítani, szőnyegre azért ne kerüljön.
A homokgyurmát könnyű formázni, lehet lapátolni, kanalazni, ásni benne. Jól lehet lapátolni, kanalazni, ásni benne. Használhatunk a játékhoz homokozó formákat, szilikon sütiformákat, konyhai eszközöket, kupakot, vagy a gyurmázás kellékeit.
A homokgyurma egész szépen összeáll, így lehet tornyot építeni belőle, formákat nyomni, sülhetnek a homoksütik, épülhetnek a homokvárak.
Ha nagyobb mennységeket készítünk belőle, járhatnak benne munkagépek, kis markolók, de elrejthetünk benne “kincseket” is.
Ha elég bevállalósak vagyunk, gyerekzsúrokra is kiváló ötlet.
Örömteli közös játékot!
Rácz Anikó blogját ITT éritek el.
Kapcsolódó cikkeink: