Csak néhány apró trükk, amivel még jobban sikerülhet a brownie – a Good Housekeeping és a Bake with Shives tippjeiből válogattunk.
Az alapanyagok fontossága
A brownie-hoz érdemes minél magasabb kakaótartalmú étcsokoládét használni, jó minőségű kakaóport, és előnyben részesíteni a vajat a margarinnal szemben.
Ne keverd túl
Nem tesz jót a brownie állagának, ha túlkevered a tésztát, ezért robotgéppel érdemes maximum a tojásokat felverni. A legjobb módszer, hogy ne keverd túl a tésztát, ha egy tapadásmentes spatulával kevered csak össze.
Mindig béleld ki a tepsit
Ha a tepsi nincs kibélelve sütőpapírral, a brownie beleragadhat és széteshet, amikor megpróbálod kivenni belőle. Ne hagyd ki ezt a lépést, béleld ki mindig tapadásmentes papírral a formát.
Figyelj az időzítésre
Ha a brownie-t néhány perccel túlsütöd, már az is elég lehet ahhoz, hogy az állaga ne legyen tökéletes. Ezért érdemes követni a receptben írt sütési időt, de ellenőrizni a süteményt 5 perccel ennek lejárta előtt. Ha mégis túlsült a süti, készíts a tetejére egy krémet, vagy akár tálald egy kis jégkrémmel.
Szintén fontos a sütő előmelegítése is, hogy egységesen meleg legyen, és így egységesen süljön a tészta.
Várj a felszeleteléssel
Miután elkészült a sütemény, hagyd teljesen kihűlni a formában, majd tedd egy órára a hűtőbe. Így tudod a legszebben felszeletelni a kész browniet.
Olajjal egyszerűbb
Az olvasztott vaj helyett használhatsz valamilyen növényi olajat is. Olajból nem kell ugyanannyit használnod, csupán a receptben írt vaj súlyának háromnegyedét.
Ötletek az ízesítéshez
A diófélék és magvak, a csokidarabok és az aszalt gyümölcsök mind remekül passzolnak a brownie-hoz, akárcsak az enyhén sós ízek. Válassz egy sós magvat, és ebből keverj bele a tésztába egy keveset, apróra vágva. Még különlegesebb fűszerezés lehet, ha a csokis tésztát egy kevés chilipehellyel kevered be. Ha pedig egy extra ropogós réteget szeretnél, öntsd a tészta felét egy formába, majd tegyél rá egy réteg kekszet, végül öntsd erre a maradék tésztát.