A mozgásfejlődés minden szülőben izgalmakkal teli időszak: mikor ül fel a baba, mikor kezd mászni, mikor áll fel végre. Minden babának egyéni üteme van, de természetesen létezik egy időablak, amelyen belül meg kell kezdenie az adott mozgást. Az önálló állás valamikor egyéves kor körül következik be, a járás megkezdése pedig 18 hónapos korig rendben van.
Figyelmeztető jel lehet, ha egyfelől nem történik meg az időablakon belüli mozgás megkezdése. Szintén vörös zászló, ha a felállást megelőző mozgásforma kimarad (például nem mászik a baba). Ilyen esetben érdemes szakemberhez fordulni a problémával. Egy fejlődés neurológus különböző módszerekkel tudja segíteni a mozgás megindulását. Ilyen módszer lehet például a TSMT torna vagy a Dévény-módszer. Állhat a háttérben hipótónia vagy hipertón izomeloszlás, amikor a baba izmai túl lazák vagy épp ellenkezőleg túl feszesek.
Amit a szakemberek hangsúlyoznak, hogy otthon ne fejlesszük a gyereket, ne erőltessük a mozgást. Nem jó ötlet a bébikomp használata, vagy a járatás, állás tanítás, mert kifejezetten káros a mozgásfejlődésre. Legjobb, ha hagyjuk a babát a saját ütemében fejlődni, ha pedig problémára gyanakszunk, akkor szakembert keressünk fel.