Előre megjósolni nem lehet, hogy hajjal születik-e a pici, ezért is foglalkoztathatja a babalátogatókat ennyire. Azonban van néhány érdekesség a babahajról, amit érdemes tudnod!
Gyomorégés = hajas baba?
Az egyik például az a babona, ami szerint, ha az édesanya gyomorégéssel küzd a várandósság alatt, akkor a babájuk hajjal fog születni. Az érdekesség az, hogy ebben esetleg lehet némi igazság. 2006-ban készült egy kutatás, amiben a gyomorégés elméletét vizsgálta néhány kutató: a vizsgálatban résztevő nők közül annak a 28-nak, akik tapasztaltak gyomorégést, 23-nak született hajjal a babája, írja a Momjunction. De mi lehet ebben a közös? Úgy gondolják, hogy ezek mögött a terhesség alatt felszabaduló számos hormon állhat. A magas hormonszint pedig befolyásolhatja a baba szőrnövekedését.
Már születésükkor rendelkeznek az összes szőrtüszővel a babák
Egy érdekesség, hogy a babáknak már születésükkor megvan az összes szőrtüszőjük, amivel életük során rendelkezni fognak. Azonban ez nem azt jelenti, hogy a hajuk mennyisége is változatlan marad. Ugyanígy az újszülött haja vagy annak hiánya sem mutat feltétlenül hasonlóságot azzal, hogy milyen lesz a haja a jövőben. Egy dús hajjal világra jött baba haja akár teljesen kihullhat az első hónapokban, illetve fokozatosan lecserélődhet. Egy vékony szálú hajjal született kisbaba haja is lehet hamar vastagabb szálú. Az első évek során a baba hajának színe és textúrája is megváltozhat.
A hajhullás is teljesen normális lehet
Valójában nagyon gyakori a babáknál a hajhullás – a legtöbb újszülött a haja egy részét vagy akár egészét elveszti az első fél év során. Hajhullást okozhat az is, ha a matrac hosszú ideig dörzsöli a baba fejecskéjét, ami általában megáll akkor, amikor a pici egyre szabadabban kezd mozogni, megtanul felülni.
Milyen lesz a hajszíne a kisgyereknek? A szemszín mellett ez a kérdés is foglalkoztatja a szülőket, szeretnék tudni, kitől örökli majd a kicsi a hajszínét. Számos tényezőn múlik, hogy milyen lesz valaki hajszíne – ezt a genetika mellett a hajszálakban lévő pigmentek, illetve a melanin mennyisége is befolyásolja, ami az életünk során változik is. Ebben a cikkünkben mutatunk egy „hajszín-előrejelző” táblázatot.
Forrás: momjunction.com