A vizsgálat során a koronavírus elleni vakcina hatásosságát és biztonságosságát tesztelik 6750 gyerekkel az Egyesült Államokban és Kanadában – írja a Telex a Reuters nyomán. Ugyanazt az adagolást vizsgálják – 28 nap különbséggel beadott két vakcina -, amelyet a felnőttek esetében már engedélyeztek a világ számos országában.
Az, hogy eddig miért nem kapott egyik gyártó oltóanyaga sem engedélyt gyerekek beoltására éppen az az oka, hogy gyerekeken eddig nem vizsgálták a vakcinák hatását. A gyerekek nem kis felnőttek, máshogy működik az immunrendszerük, és erősebbek lehetnek a mellékhatások is, így nem lehet a gyerekekre megfeleltetni a felnőtteken végzett vakcinatesztek eredményeit.
- Kapcsolódó: Ekkor jöhet a gyerekek vakcinája
Bár a gyerekekre kevésbé veszélyes a koronavírus, de a harmadik hullámot okozó brit variáns miatt már több gyerek is súlyos állapotba került illetve a vírus terjesztésében bizonyos fokú szerepet akkor is játszhatnak a gyerekek, ha nem ők tűnnek a legnagyobb terjesztőknek. A gyártók közül elsőként a Moderna kezdte meg a legfiatalabbakkal folytatott teszteket.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) gyorsított eljárás keretében értékeli ezeknek a vizsgálatoknak az eredményeit, de így is csak jó pár hónap múlva lehet a gyakorlatban is bevethető vakcina.
Forrás: Telex.hu