Amikor az anyakönyvezhető babanevek közül válogattok, odafigyelni arra is, hogy mikorra esik a névnapja. Van, akinek fontos, hogy ne legyen túl közel a születésnaphoz, más azt szeretné, hogy össze lehessen vonni más családtagok fontos ünnepével, szóval a szép hangzáson és a nektek tetsző jelentésen túl érdemes szem előtt tartani azt is, mikorra esik a választott névhez tartozó névnap! Mutatjuk a legszebb márciusi neveket!
Lánynevek márciusi névnappal
Március 2. – Lujza
Német-francia eredetű keresztnév, ami az utóbbi időben igen nagy népszerűségre tett szert, bár még így is a ritka nevek közé tartozik. Jelentése: híres harcos. Ma már rövidült változatban, Lujziként is anyakönyvezhető.
Március 6. – Inez
Görög-spanyol eredetű név, ami a tisztaságot és az ártatlanságot testesíti meg. Kevesen tudják róla, hogy ez az Ágnes név spanyol megfelelője, így itthon még a rendkívül ritka nevek közé sorolható.
Március 14. – Matilda
Német eredetű név, ami a hatalomért vívott harcot jelenti. Itthon is anyakönyvezhető rövidebb formában, Matildként. Mindegy, melyiket választjátok, biztos, hogy nem fogtok gyakran belefutni!
Március 22. – Lea
Ez a szép bibliai név héber eredetű és nőstény oroszlánt jelent – gondoltad volna, hogy ennek megfelelően a Leó női párja? Bár nem gyakori, azért egyre több kislány viseli, így ma már a rendkívül ritka besorolás helyett a ritka nevek közé tartozik.
Március 25. – Írisz
Nagyon szép görög mitológiai név, ami nemcsak a csodás lila színű virágra emlékeztet, hanem azt is jelenti: szivárvány. Rendkívül ritka névnek számít, vagyis csak elvétve választják a babát váró szülők.
Március 27. – Lídia
Bár csak egy betű a különbség köztük, a Lídia név nem áll közeli kapcsolatban a Líviával. Ez a márciusi névnappal is rendelkező keresztnév görög eredetű és azt jelenti, Lüdiából származó nő. Ez a keresztnév is rendkívül ritkának számít hazánkban.
- Kapcsolódó cikk: Nevek, amiket sorozatok hoztak divatba
Fiúnevek márciusi névnappal
Márciusban több olyan férfinévhez tartozó névnapot is ünnepelhetünk, ami amolyan örök klasszikusnak számít – mint a Zoltán (március 8.), a Sándor (március 18.), a József (március 19.), majd a Benedek (március 21.) Ezeken kívül igazán különleges nevekre is bukkanhatunk, ha márciushoz lapozunk a naptárban!
Március 4. – Zorán
Délszláv eredetű fiúnév, ami hajnali ragyogást és dicsőséget jelent. Itthon kevésbé terjedt el, így rendkívül ritka névnek számít.
Március 5. – Adrián
Magyar-latin eredetű név, azt jelenti: Hadria városából való. Egészen feltörekvő névnek számít az utóbbi időben, így ma már a közepesen gyakori keresztnevek közé sorolható.
Március 10. – Emil
Ez a latin név azt jelenti, igyekvő, versengő, akiben dúl a versenyszellem. Közepesen gyakori névnek tartják, ami nem is csoda: ez is azok közé a keresztnevek közé tartozik, amelyek gyerekként és felnőttként is jól állnak a viselőiknek!
Március 12. – Gergely
Görög eredetű férfi név, ami annyit tesz: éberen őrködő. Mind a Gergely, mind a Gergő rendkívül gyakori fiúnévnek számít, ha ez visszatartó erő a névadásnál, jó megoldás lehet a hasonló jelentéssel bíró, ám cseppet sem elterjedt Gerő név is, aminek szintén tarthatjátok március 12-én a névnapját.
Március 15. – Kristóf
Ez a görög eredetű utónév azt jelenti, Krisztust hordozó. Talán mondanunk sem kell, hogy Magyarországon rendkívül gyakori névnek számít. Ugyanezt jelenti és a névnapja is ugyanerre a napra esik a Krisztofernek is, ami már jóval ritkábban fordul elő.
Március 29. – Bertold
Német eredetű férfi név, ami azt jelenti: pompával uralkodó. Kedves hangzása és pozitív jelentése ellenére ritka névnek számít. Női megfelelője a Bertolda.
- Kapcsolódó cikk: Itthon is adható, csodaszép olasz nevek