Csodaszer fogzásra? Kipróbáltuk, bevált!
Ha lenne egy anyákról szóló, Indiana Jones jellegű kalandfilm, akkor ott biztos nem a frigyládáért, hanem a fogzás tüneteit enyhítő csodaszerért indulnának útra hőseink, dacolva az elemekkel. Most lehet, hogy találtam egyet, persze garanciát nem tudok rá vállalni, de egy próbát megér.
Mint mindig, most is internetes fórumokon találtam az információra, illetve arra a kiegészítésre, hogy Magyarországon nem kapható ez az Osanit névre hallgató, csodaszernek kikiáltott homeopátiás komplex készítmény.
Szerencsére ez az információ nem volt pontos, mert a gazdagréti homeopátiás patikában például beszerezhető.
A nagyőrlők első halvány jeleinél (ahogy ezt terveztem is), telefonon megkérdeztem, hogy van-e éppen raktáron, majd a hőségriadó csúcsán kocsiba vágtam magunkat, beszereztem a legújabb csodabogyót, és szentül megfogadtam, hogy figyelni fogok a rendszerességre.
(Ez egyébként most nem nehéz, mert a lányom a megfelelő időpontokban konkrétan kéri “Bogyó! Bogyó!” felkiáltással).
Nézzük tehát a tényeket. Nem szeretnék hitvitát nyitni arról, hogy mi konkrétan a fogzás tünete, és melyek a legyengült immunrendszer következtében fellépő járulékos problémák, mert erről nagyon megoszlik a szakemberek véleménye, de leírom, hogy nálunk mely tünetek jelentkeztek eddig, és hogyan hatott rájuk az Osanit.
Tünetek:
– étvágytalanság
– erős nyugtalanság, nyűgösség, türelmetlenség
– erős hasmenés egyéb kísérő tünet (pl. láz) nélkül
– elsebesedő pelenkakiütések
– nyugtalan éjszakai és nappali alvás, sok fájdalmas felsírás, az áttörésnél kizárólag testkontaktusban alvás
Ezek a tünetek Osanittal:
– Az étvágytalanság egy-egy étkezésre vagy napra korlátozódik a korábbi összefüggő hetek helyett.
– A nyugtalanság, nyűgősség is sokkal inkább epizodikus, az áttörésekre korlátozódik, és kevésbé intenzív.
– pár hígabb széklet
– nincsenek pelenkakiütések
– Az alvás nyugtalanabb a megszokottnál, de kezelhető, és szintén epizodikus.
Nálunk ezek a tapasztalatok. Összefoglalóan azt mondhatnám, hogy nem szünteti meg teljesen a tüneteket, de legalább 70-80 százalékkal csökkenti az intenzitásukat, gyakoriságukat, valamint jelenlétük nem állandó, hanem esetlegessé válik.
Persze azt is mondják, hogy a fogzáshoz hozzászoknak a babák egy idő után, és könnyebben viselik, bár a nagyőrlők szerintem egy nehezen, fájdalmasan fogzó babánál mindenképpen kihívást jelenthetnek a szervezetnek.
Itt lehet beszerezni: www.homeopatika.hu
(Érdemes előtte telefonon egyeztetni, van-e épp raktáron.)
Kapcsolódó cikkeink: