A 20. század közepén népszerű női nevünk volt, 1967-ben az előkelő tizedik leggyakoribb név volt, a 80-as évek közepén pedig még ennék is feljebb került a ranglistán: a hetedik leggyakoribb lánynév lett. Még a 90-es években is viszonylag népszerű volt, ám a 2000-es években kegyvesztetté vált, olyannyira, hogy a 2010-es évekre még a Top100-ba sem került be. A név, ami egykor szebb napokat látott nem más, mint az Ágnes.
Az Ágnes név eredete és jelentése
Az Ágnes görög eredetű női utónév, amelynek jelentése szűzies, tiszta, szemérmes. Korábbi magyarázatok szerint a latin agnus vagyis bárány szóból ered, mára azonban úgy tartják, hogy a hasonló hangzás és a bárány átvitt értelme miatti vélt egyezés csupán.
Így becézhetjük az Ágneseket
Ezt az igazán méltatlanul elfeledett nevet sokféleképpen becézhetjük is: Ági, Ágica, Ágika, Gica, Gigi. Névnapjukat január 21-én tartják, de megünnepelhetik január 28-án, március 6-án, június 8-án és november 16-án is.
Szinte felsorolni is lehetetlen, hány híres, ismert művész, tudós viseli ezt a szép hangzású és jelentésű nevet. Néhányat említve csupán: Bálint Ágnes, író, Heller Ágnes, filozófus, a napokban elhunyt Keleti Ágnes, olimpiai bajnok tornász, Kovács Ágnes, úszó, Nemes Nagy Ágnes, költő, Szirtes Ági, színművész.
Talán ismét rátalálnak a szülők és újra divatba hozzák ezt a szép csengésű nevet.