
apaidő


Palya Bea megtanult akkor is jelen lenni az anyaságban, amikor a lánya azt ordítja neki, hogy utálja
Az énekesnő tudja, hogy jó anya és hogy a helyzet valójában nem neki szól, így nem bizonytalanodik el magában.
Dániel András: Nem kérdés, hogy lábas csiga létezik
Dániel András a kuflik megteremtője, humorról, furcsa szövegekről és a mai oktatásról is beszélgetett Kertész Andrással az Apaidő podcastban.
Nem kell szeretni a “mozaikgyerekeinket” – mondja a mozaikcsalád-coach
Egy válás után új családot alapítani nem egyszerű feladat. Számtalan buktatója lehet, de egy jól működő mozaikcsaládnak egyáltalán nem az az alapja, hogy a pár szeresse a másik, előző házasságból hozott gyerekeit.
Miért van egyre több szenzoros gyerek?
Dr. Aschenbrenner Zsuzsanna pszichoszomatikus szemléletű gyermekorvos, nem mellesleg öt gyermek édesanyja. Szakterülete a kisgyermekek székletproblémái mellett a szenzorosság, előbbivel sokan keresik meg időről-időre, utóbbiban pedig egyik gyermeke révén, maga is érintett.
Czutor Zoltán: A legjobb dolog a nagycsalád
A zenész hatgyermekes édesapa, ennek apropóján beszélgetett vele Kertész András.
Jakupcsek Gabriella: El kellett jutnom odáig, hogy ne a munkám határozza meg az életemet
Háromgyerekes édesanya, elvált, 46 évesen vállalt gyermeket. Hogy sikerül megteremteni a 3 gyerek mellett a munka-magánélet egyensúlyát? Miben más ez a szülősége, mint az előző két gyerekével volt? Ezekről is beszélt Jakupcsek Gabriella az Apaidő podcastban.
Zádori Henrietta: „Próbálom védeni, de meddig tudom?”
Honnan ismerhetjük fel, hogy a gyerekünk érintett lehet az autizmus spektrumzavarban? Hogyan érzékenyítsük a gyerekinket, hogy az autisták kicsit másképpen látják a világot? Az Apaidő podcast most az autizmus témáját járta körül Zádori Henriettával és Pintér Adával.
Hajós András: „Valójában nem neked lesznek gyerekeid, hanem a gyerekeknek lesz szülője”
Kertész András ezúttal Hajós Andrással beszélt apaságról, gyereknevelésről.
Lackfi János: Kár, hogy senki nem mondta, hogy a sóvárgás egy érték
Lackfi János hat gyerek édesapja és ötszörös nagypapa mesélt apaságról, szülői szerepről és saját gyerekkoráról.
Nemcsak az anyákkal tudnak a kamaszok lelkizni, hanem az apákkal is
Elvesztjük a szülői tekintélyünket, ha elmeséljük a kamasz gyerekünknek, hogy mennyi hülyeséget csináltunk tinikorunkban? Jobban tudnak kapcsolódni az anyák, mint az apák? Jó az, ha mi vagyunk a gyerek haverja? Szécsi Judit gyermek – és ifjúsági szakpszichológus volt az Apaidő vendége.
Vaskor Gréta meseterapeuta: „Ha apa vagy, ne az egódat simogattasd”
A mesék reneszánszát éljük, mondja a meseterapeuta, de nem jó megoldás, ha kivágunk a meséből részleteket csak azért, hogy a gyereknek emészthetőbb legyen.
„Olyan, mintha sűrített használati utasítás lenne az életünkhöz” – Vaskor Gréta meseterapeuta az Apaidő podcastben
Talán elmondhatjuk, hogy nincsen olyan felnőtt – és remélhetőleg gyerek sem, aki ne találkozott volna mesékkel, a mesék bűvös, csodálatos világával. És bizony ezek a mesék üzennek is nekünk. Apaidő podcast.
Segít-e az életközepi válságon, ha van gyerekünk?
Évtizedekig csak küzdünk, megyünk előre, építkezünk, haladunk... aztán egyszerre minden sok lesz. A munka, a gyerekek, az intézni valók, a stressz, és megkérdezzük magunktól: miért is csináljuk ezt az egészet?
Kertész András: Se puszi, se pá
Otthagytak az iskola kapujában. Az rendben van, hogy a kamaszok elvonulnak a szüleiktől, nem néznek rájuk, nem szólnak hozzájuk. Erre szülőként igyekszünk felkészülni. De mi van akkor, hogyha ezt a hétéves teszi?
Kertész András: „Sokan vannak, akik elkezdtek azon gondolkodni, hogyan lehetne másképpen csinálni az apaságot”
Kertész András coach, tanácsadó, az Apaidő című könyv szerzője volt a vendégünk új podcast-adásunkban, amiben beszélgettünk apaságról, szülői szerepekről, együtt töltött minőségi időről és egy különleges időszakról, az „apás szerdákról”.