
felnőtté válás


Fiatal vendégszerzők a Gyerekszoba.hu-n: Segítség felnőtt lettem! – A kapunyitási pánik
Hol találok munkát? Tanuljak tovább? Költözzek külföldre? De csak úgy amúgy is: mihez kezdek az életemmel? Ha téged is ilyesmi kérdések foglalkoztatnak mostanában jobb, ha tudod, nem vagy egyedül. A kapunyitási pánik ugyanis a legtöbb fiatal életében jelen van. Fiatal vendégszerzőnk, Kovács Nikolett írása.
Fiatal vendégszerzők a Gyerekszoba.hu-n: Az életcél keresése: csapda vagy lehetőség?
Napjainkban egyre több szó esik az egyéni életcél megtalálásáról – sokak szerint erről a dobbantóról tudunk csak elrugaszkodni az elégedettség felé, hiszen mindannyiunknak alapvető igénye egy stabil pont, amihez képest meghozhatjuk kisebb-nagyobb döntéseinket. De hogyan bánjunk az “életcél” koncepciójával? Ha nincs a fejünkben egy konkrét vízió arról, hogy mit szeretnénk elérni, feltétlenül teremtenünk kell egyet? Csak segíteni tud, ha megpróbáljuk kézzelfoghatóvá gyúrni, hogy személyesen a mi létezésünknek mi ad értelmet? Kovács Laura fiatal vendégszerzőnk írása.
Ezért kisebb a kamaszok veszélyérzete
A kockázatvállalás része a felnőtté válás folyamatának – de mi az oka annak, hogy a tinédzserkor a kockázatosabb és impulzívabb viselkedés időszaka? Mit mond erről a tudomány?
Így neveld a gyereket, hogy ne lakjon a mamahotelben 30 évesen is
A függetlenedéshez szükséges készségek elsajátítása már kisgyermekkorban elkezdődik.
A gyerekkori szeretetkapcsolatok segítenek kiegyensúlyozott felnőtté válni
Azt régóta tudjuk, hogy a rossz gyermekkori élmények, traumák a felnőttkorra is kihatnak. A negatív tapasztalatok személyiségre és egészségre irányuló befolyásoló hatása azonban bizonyos esetekben enyhülni tud - derült ki egy tanulmányból.
Ha 40 évesen még otthon laksz, ott is maradsz
A magyar háztartások ötödében él felnőtt korú a szüleivel, 27 százalékuk már nem tanul, hanem önálló keresettel rendelkezik. Milyen okai lehetnek annak, hogy egy felnőtt mamahotelben él?
Nem akkor leszünk felnőttek, mint ezt eddig hittük
Huszonnégy éves korra kellene kitolni a felnőttkor kezdetét, mivel a fiatalok hosszabb ideig tanulnak, későbbre halasztják a házasságot és a gyermekvállalást, ráadásul a fejlődési folyamatok sem érnek véget a 18. életév betöltésével.
“Gyernőtt”-jelenség: egyre több gyerek lakik egyre tovább otthon
"Kirepültek a gyerekek" - itthon ezt egyre ritkábban és egyre később hallani. Helyette egy új szóval kellett megbarátkoznunk: "bumeránggyerek".