
toxémia


Toxémia: a terhességi mérgezés jelei
A toxémia rendszerint a terhesség 20. betöltött hete után jelentkezik, és az első terhességek 5-7 százalékában fordul elő. Jellegzetes tünetekkel, szélsőséges esetekben életveszélyes állapottal járhat.
Terhességi toxémia
A terhességi toxémiáról biztos hallhattál már terhességi magas vérnyomásként és mérgezéses terhességként is, ami elég ijesztően hangzik. De mi is ez pontosan?
A terhességi magas vérnyomás kialakulása nem az általános vérnyomástól függ
A terhesgondozásban a terhességi magas vérnyomás mindig is fehér foltnak számított. Leggyakoribb tévhit a kórkép kialakulásával kapcsolatban, hogy az anya általános vérnyomásértékéhez köthető.
Inkább alacsony legyen, mint magas!
A rád jellemző vérnyomásértékek a babavárás idején nagy valószínűséggel változni fognak. Az viszont cseppet sem mindegy, hogy csökkenést vagy emelkedést tapasztalsz.
Toxémia, amit senki nem vett észre…
Ez a szüléstörténet nem átlagos. Terhességi cukor, toxémia és császármetszés... Na de kezdjük az elején!
Inni vagy nem inni?
Hihetetlennek tűnik, de a babavárás alatti súlygyarapodásból hat-kilenc kilónyit tesz ki a víz! Korlátozzuk vagy növeljük a vízfogyasztást?
Toxémia – mit tehetünk?
A terhesség idején sajnos előfordulhat, hogy tartósan megemelkedik a vérnyomás, romlik a méhlepény keringése, és emiatt nem fejlődik megfelelően a magzat.
Magzati gyógyszerártalmak a méhen belül
A méhen belül fejlődő magzat teljes sérthetetlenségébe vetett hitet három drámai esemény rendítette meg, melyek nyomán pedig a XX. században kialakult a teratológia (teratos = szörnyszülött, logos = tudomány) tudománya.