Amikor azt mondják, hogy Eton az az iskola, ahol nemcsak tudást, de rengeteg kapcsolati tőkét is szerezhet az ember, akkor az nagyon is valós. Az 1440-ben alapított iskolában ugyanis több, későbbi brit miniszterelnök is tanult. Például Anthony Eden, David Cameron, Boris Johnson vagy Harold Macmillian. Szóval elmondható, hogy Eton remek alapozó a politikai pályára készülő ifjaknak.
Ifjaknak, de nem lányoknak. Az Eton College ugyanis csakis fiúkat fogad. A bentlakásos iskolában 13-tól 18 éves korokig tanulnak a gyerekek. György herceg még csak 10 esztendős, így bőven van ideje megbarátkozni a gondolattal, hogy 2-3 év, új iskolába fog járni, és a családjától külön, egy kollégiumban fog lakni. Az is igaz, hogy Vilmos herceg és famíliája Windsorban él, alig 15 percre az iskolától. Az viszont nem véletlen, hogy ilyen korán meglátogatták az iskolát, ugyanis már két évvel a tényleges képzés előtt, felvételi vizsgát kell tenni, majd következik a szóbeli elbeszélgetés, végül további két szintfelmérő teszt. De szükséges ajánlólevél, valamint az éves 20 millió forintnak megfelelő tandíj befizetése.
A koronások kedvenc iskolája
Hogy mit tanulnak a gyerekek az elitképzőben, nos a szokásos tantárgyakon túl, az iskola nagyon büszke rá, hogy olyan készségekkel “engedik el” a tanulókat 18 éves korukban, amelyek egész életükben elkísérik majd. Vagyis toleráns, magabiztos és önálló gondolkodású ifjú férfiakká válnak, akiket nagy valószínűséggel bármelyik egyetemre felvesznek majd az Eton után. A legnagyobb esélyük nekik van bekerülni Oxfordba, vagy Cambridge-be.
Az Eton persze abban is eltér a hagyományos bentlakásos iskoláktól, hogy a tanulók sokkal nagyobb teret kapnak. Az 1300 diák mindegyikének jut saját hálószoba. Egy tanár pedig nem 30-40 gyerekért felel, hanem maximum tízért.
Természetesen nem György lesz az első a királyi családból, aki felveheti az Eton egyenruháját. Itt tanult például: Vilmos herceg, Harry herceg, Mihály kenti herceg (II. Erzsébet unokatestvére), Samuel és Arthur Chatto (Margit hercegnő unokái) és Richard gloucesteri herceg (II. Erzsébet unokatestvére).
Az iskolákból nincsenek kitiltva a laptopok, ma már a tanagyag meghatározó részét is azon kapják meg a diákok. És persze van saját templom, könyvtár, különböző sportpályák és zenetermek.