Gyerek

Játékos foglalkoztatókönyvek, ha a gyereked most kezdi az iskolát

Már nincs is olyan messze az iskola...
2022. Augusztus 14.
Fotó: Getty

A szünidőt természetesen nem tanulással kell tölteni, pláne nem akkor, ha még csak óvodás az ember. A foglalkoztató füzetekben viszont az a legjobb, hogy a gyerek egyáltalán nem tanulásnak fogja fel a dolgot, hanem játéknak. És valljuk be: a legjobb az, ha játszva lehet tanulni. Mert természetesen ezeket a kiadványokat úgy állították össze, hogy olvasásuk közben azért csupa hasznos tudnivaló ragad meg a fejecskékben, vagy épp egyes képességek fejlődnek általuk. Íme, néhány közülük!

Forgács Zsóka: Irány a suli! Iskolaérettségi feladatok

Ebben a füzetben csupa olyan gyakorló feladatot találunk, amely kiválóan alkalmas az iskolaérettséghez szükséges kompetenciák fejlesztésére, a nehezebb feladatok gyakorlására. Még a rajzokat is úgy alkották meg, hogy azok közel álljanak a nagycsoportosok világához, felébresszék a gyerekek érdeklődését, így még nagyobb kedvvel lássanak hozzá a feladatokhoz. A “csel” a dologban az, hogy mindig elbújik bennük egy kis matematika.

Perlai Rezsőné: Matematikai játékok óvodáskorban

Elsőre ijesztően hangozhat, ha valaki azt hallja, hogy matematikát tanul egy óvodás. Márpedig ezzel a könyvvel épp azt teszi, csak épp közben nem is tud róla. A felhívó jellegű illusztrációkkal, színes ábrákkal készült könyv sokféle játékot, játékos megoldást tartalmaz, és ezáltal rengeteg sikerélményt tartogat az iskolába készülőknek. Csak alapötleteket ad, amit a szülő akár bővíthet is, így igazán kreatív időtöltés kicsiknek és nagyoknak. Mert ilyenkor még a legjobb együtt játszani, tanulni, gondolkodni…

Orosné Farkas Hajnalka: Rajzolás és másolás – fejlesztő füzet óvodásoknak

Játékos foglalkoztatókönyvek, ha a gyereked most kezdi az iskolát

De hogy ne csak számolással tömjük a kicsik fejét, itt a Züm – züm ovis fejlesztő sorozat. Van köztük, ami az olvasásban vagy a nyelvtanban segít, ez itt épp a képzőművészetekhez visz közelebb. Persze most még csak a rajzolgatás szintjén. Segít a gyerekeknek a legfontosabb készségek és képességek megfelelő szintű kialakításában. Persze ezzel sokkal többet nyerünk, hiszen a rajzolás, színezés és másolás gyakorlásával már óvodáskorban elkezdődik a finommotorikus mozgás, a kézügyesség, valamint a képi ábrázolás fejlesztése. Mindezek nagyon sok segítséget jelentenek majd az iskolai tanulás során. Sok-sok matrica és változatos feladat adja azt, hogy a tanulás élmény legyen.

Orosné Farkas Hajnalka: Évszakok, napszakok – fejlesztő füzet óvodásoknak

Ugyanennek a sorozatnak a tematikus darabja  ez a kiadvány, ami az idő nehéz fogalmában segít eligazodni. Az óvodások sokat hallanak az évszakokról és napszakokról, de még nem könnyű nekik értelmezni ezeket. Fontos, hogy a gyerekek általános tájékozottsága 5-6 évesen a koruknak megfelelő legyen. Az évszakok jellemző vonásai, a hét napjainak sorrendje vagy épp a napi rutin mind olyan dolgok, amelyeket az iskolába készülő óvodásnak illik ismernie. Itt is matricák és játékok segítenek ebben.

Szünidei időtöltések nagy könyve

Játékos foglalkoztatókönyvek, ha a gyereked most kezdi az iskolát

Igaz, hogy nemsoká itt az iskola, de ez most még a szünidő ideje! Úgyhogy íme egy könyv, ami a vakációval foglalkozik. Szórakoztató, játékos, fantasztikus – sok-sok nyaralásos elfoglaltsággal. Hiszen nyáron sem mindig süt a nap… néha jobban esik a szobába kuckózva megoldani néhány kedves feladatot. Az ábrák és a leírások lépésről lépésre bemutatják, hogyan készíts kalózkardot, tündérszárnyat, repülő denevért és rengeteg más izgalmas játékot. Aztán irány megint a szabad levegő! Hiszen a szeptember még várhat…

Forrás: Gyerekszoba.hu