A megbetegedés enyhe lefolyású, gyomor- és bélrendszeri panaszokkal jár. Stánitz Éva a megyei tiszti főorvos tájékoztatása szerint haladéktalanul megkezdték a járványügyi kivizsgálást, a betegek kikérdezését, és megtették a szükséges megelőző járványügyi intézkedéseket.
A megbetegedések miatt a Vas Megyei Kormányhivatal népegészségügyi főosztálya és a szombathelyi járási hivatal élelmiszerlánc-biztonsági főosztálya is vizsgálatot indított.
Az eddigi megállapítások szerint mind a négy iskolát ugyanaz a főzőkonyha látta el ebéddel. Az MTI az egyik érintett általános iskolába járó gyermek szüleitől úgy értesült, hogy a menzán szerdán gyümölcsleves és rizses hús volt az ebéd. Horváthné Sélley Erzsébet, a megyei élelmiszerlánc-biztonsági főosztály vezetője arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a helyszíni ellenőrzés során az ételekből, a nyersanyagokból és a tisztítószerekből mintákat vettek, ezek laboratóriumi vizsgálata még tart.
Fodor István, a Szombathelyi Tankerület igazgatója az MTI érdeklődésére azt közölte: három, hozzájuk tartozó iskolában történtek megbetegedések, de eddig sehonnan sem jelezték nekik, hogy rendkívüli tanítási szünetet szeretnének elrendelni.
Zielbauer György, a Reguly Antal Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános iskola igazgatója elmondta: náluk 109 gyerek betegedett meg, úgy tudja, hármat közülük a háziorvos kórházba utalt. A hiányzók miatt iskolájukban nem tartanak tanszüneti napot, lesz tanítás.
Nagy Lajos, a Vas megyei Markusovszky Kórház főigazgatója az MTI-nek csütörtök délután azt mondta, eddig senkit sem került hozzájuk tömeges ételmérgezésre utaló hányásos, hasmenéses tünetek miatt.
Kapcsolódó cikkeink:
- Mit tehetünk, ha hányt a gyerek?
- Hányás és hasmenés gyerekkorban
- Az ételfertőzés és ételmérgezés tünetei és kezelése gyerekeknél
Forrás: MTI