Kamasz

Egyre több tinilány esik teherbe egy TikTok kihívás miatt

Felnőttként egyre hajmeresztőbb azokról a kihívásokról olvasni, amelyekben összemérhetik „tudásukat” a tinik.
2023. Július 05.
Juno sorozat

Pedig szülőként igazán fontos  lépést tartani ezekkel, hogy tudjuk, milyen veszélyeknek vannak kitéve a kamaszok. Az ártalmatlan erőfitogtatások mellett sajnos több olyan is játékra bíztatja a tiniket, ami visszafordíthatatlan következményekkel járhat.

Az nyer, aki nem lesz terhes

Az egyik legújabb ezek közül a Sex Roulette névre hallgató kihívás, aminek lényege, hogy a lányoknak minél több, akár ismeretlen fiúval kell ágyba bújni védekezés nélkül, a „versenyzők” közül pedig az kerül ki győztesen, aki nem esik teherbe az együttléteket követően.

Sajnálatos tény, hogy ez a viccesnek cseppet sem nevezhető kihívás nemcsak a nem kívánt terhességek kockázatát növeli jelentős mértékben, hanem a nemi úton terjedő betegségek terjedéséhez is hozzájárul, aminek szintén éltreszóló következménye lehet.

Tinik telefonnal

Bántsd magad, bánts másokat!

Hasonlóan meglepő az a kihívás is, melynek lényege, hogy olyan erősen és hosszú ideig kell összecsípni az arc bőrét, míg azon véraláfutás nem keletkezik. Ezt a jól látható „trófeát” aztán meg is kell örökíteni, és természetesen fel kell tölteni a közösségi oldalakra. 

A gyerekorvosok kétségbeesetten hangoztatják, hogy ennek az értelmetlen játéknak komoly veszélyei is vannak, ráadásul a jól látható helyen lévő véraláfutás meglehetősen lassan gyógyul és nem is igazán kendőzhető el a regenerálódás során.

Sajnálatos módon nemcsak saját maguk bántására ösztönzik a tiniket – sőt sokszor a náluk is kisebb, saját telefonnal és TikTok-profillal rendelkező gyerekeket! –, hanem osztálytársaik heccelésére is, ami a fizikai fájdalmon túl komoly lelki sebeket is eredményezhet.

Őrült és veszélyes TikTok-kihívásokkal szinte Dunát lehet rekeszteni, nézd meg a legvadabbakat!

Mikor legyen saját telefonja egy gyereknek?

„Amikor egy gyerek kezébe telefont adunk, belép egy olyan világba, ami rengeteg veszélyt is rejt a számos előny mellett. Mindenképpen számoljunk vele, hogy ha megkapja a saját telefonját, onnantól kezdve lesznek olyan levelezései és beszélgetései, amiből mi bizony kiszorulunk. Ha egy teljes értékű okostelefont adunk neki, mindenféle applikációval, akkor számítsunk arra, hogy a szülői kontrollt is elveszítjük. Természetesen gyerekfüggő, hogy ki mennyi idősen áll készen erre, általánosságban azt lehet mondani, hogy 10 éves kor alatt nem biztos, hogy jó ötlet saját telefont adni a gyerekeknek” – mondta a Gyerekszoba kérdésére Sági Andrea pszichológus, aki egy korábbi cikkünkben azt is kifejtette, bele kell-e néznie a szülőknek a gyerekük telefonjába.

Forrás: Via, Nyitókép: IMDB