Kisgyerek

Ezeket az ujjfestékeket ne használd

Tizennégyféle gyermekeknek szánt ujjfestéket vizsgált a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH), a többféle színből álló készletek nehézfémtartalma megfelelt az előírásoknak, két készlet mikrobiológiai tisztasága azonban nem - közölte a hatóság az MTI-vel.
2016. Augusztus 18.

Az ujjfestékek használatakor a gyermekek a különböző színű festékeket közvetlenül a kezükre, tenyerükre, ujjhegyükre viszik fel és így festenek. Mivel ezek a festékek közvetlenül érintkeznek a bőrrel, összetételük ellenőrzése, tartalmuk biztonsági vizsgálata elengedhetetlen – írták.

A vizsgált készletekben a nehézfémtartalmak és az azoszínezékből származó, rákkeltő hatású úgynevezett tiltott aromás aminok mennyisége határérték alatti volt.

A két kifogásolt festékkészletnél az összes élő mikrobaszám mennyisége magasabb volt az előírtnál, és bizonyos színeknél kimutatták az úgynevezett enterobacteriaceae baktériumtörzset. Ennek a legfőbb kockázata gyomor-bélrendszeri tünetekkel járó, viszonylag gyors lefolyású, rendszerint maradandó károsodást, illetve szövődményeket nem okozó betegségek kialakulása – közölték.

Az NFH kiemelte: az évek óta folyamatosan végzett vizsgálatok eredményeként a veszélyes játékok száma csökkent, de tovább folytatják a játékok rendszeres, átfogó ellenőrzését.

A vizsgált termékek listája a hatóság honlapján olvasható itt és itt.

Kapcsolódó cikkeink:

  • Fulladásveszélyes játszószőnyegeket talált a fogyasztóvédelmi hatóság
  • Mi lehet veszélyes egy gyerekjátékban?
  • Akár terméketlenséget is okozhatnak a veszélyes játékok
  • Forrás: MTI