Kisgyerek

Jelek, amikből tudhatod, hogy toxikus barátságba csöppentél

A barátság lényege, hogy jól érezzétek magatokat egymás társaságában, és ha valamilyen nehézség adódik, akkor számíthassatok egymásra. Nos, ez nem mindig jön össze...
2024. Szeptember 15.

Egyáltalán nem ritka jelenség, hogy az a személy, akit a barátunknak gondolunk, inkább rendszeresen stresszt, feszültséget generál ahelyett, hogy feltöltene, megértene és az egyik legfőbb drukkered lenne.

Jelek, amikből tudhatod, hogy toxikus barátságba csöppentél

Természetesen időnként mindenkinek lehet rossz napja, bárki mondhat vagy tehet olyan dolgokat, amivel megbánt másokat – és jobb esetben ezeket a helyzeteket nyílt és őszinte kommunikációval meg is lehet beszélni.

De amikor rendszeressé válik a hátráltatást, a feszültségkeltés valakitől, nem csoda, ha elgondolkodsz azon, hogy megéri-e tovább barátságot fenntartani az illetővel.

Ezek a toxikus barátság legfőbb ismérvei

Ahogy a HuffPost is írja, ha valaki saját magát úgy próbálja meg építeni, hogy téged közben rombolni igyekszik, azt egyrészt nem lehet nem észrevenni, másrészt nem tanácsos hosszú távon tűrni.

A mérgező barát gyakran becsmérli a döntéseidet, és olyan kérdéseket tesz fel előszeretettel, amelyek a gyengeségeidre, az esetleges kudarcaidra emlékeztetnek. Azon sem kellene meglepődnöd, hogy ugyanez a személy csúnya dolgokat mond rólad a hátad mögött másoknak.

További jel lehet az is, ha megoszt másokkal olyasmit, amit te bizalmasan mondtál el neki, miközben lekicsinyli a veled történő jó dolgokat.

Árulkodó jel lehet, ha rossz érzés kezd benned motoszkálni, amikor felmerül, hogy találkozzatok, illetve ha nem hajt a vágy, hogy telefonon beszélj vele vagy reagálj az üzeneteire.

Nem a véletlen műve az sem, ha kimerültnek érzed magad, miután az állítólagos barátoddal töltöttél időt, vagy ha mindig úgy alakulnak a dolgok, hogy az ő igényei legyenek kielégítve, a tied pedig folyton háttérbe szorulnak. amikor valamit megterveztek. 

Fotó: Getty Images