Olyan célt válasszunk, ahol a család apraja-nagyja talál érdekes elfoglaltságot, látnivalót magának: szalonnasütés, labdázás, erdei játszótér, állatsimogató.
Ha megerőltető lenne az oda- és visszagyaloglás, menjünk inkább egy darabig kocsival, illetve tömegközlekedési eszközzel. Egy-két óra gyaloglás még kellemesen telik, ennél több kitartást nem várhatunk ebben az életkorban.
Egy nagyobb (több órás) és néhány kisebb pihenőt (tízperces) tervezzünk be.
Mindig mondjuk meg a kisgyerek számára is érthetően, mi a gyaloglásunk célja, hova megyünk most: erdőbe, barlangbejárathoz, hegycsúcsra.
Készítsünk neki is kis elemózsiát a hátizsákjába, mely legfeljebb egykilós lehet. Elképzelhető, hogy visszafelé cipelnünk kell a gyereket és hátizsákját is.
Játékok a természetben
Gyűjtsünk terméseket, nézegessük a fákat, milyen alakúak, mire hasonlítanak? Keressünk gyaloglás közben érdekességeket: bogarat, vakondtúrást, mókust, turistajelzést. Letelepedve nézegethetjük a felhőket, célba dobhatunk egy-egy fatörzsre, lyukba. Keressünk érdekes alakú kavicsokat, csigákat, botokat. Biztosan találunk ideális terepet fogócskához, bújócskához.
Kapcsolódó cikkeink:
Így túrázz ősszel a gyerekkel!
Biciklis kirándulások
7 hasznos link, ha kimozdulnál gyerekkel
Mindennap mozgás!
Forrás: Kismama magazin