Pénztárca

Hol együnk a nyaraláson? Így különböztesd meg a turistalehúzós éttermeket az igazi vendéglátóktól!

Mióta az eszünket tudjuk, a nyaralóhelyek árazásai meghaladják az ingerküszöbünket. Érdekes visszanézni évtizedekkel ezelőtti felvételeket, már az előző rendszerben is sokallták az emberek az üdülőhelyek árait, hiába vesztegették 2 forintért a lángost – írja cikkében Haranghy Orsi az nlc-n.
2023. Július 30.
lángos
Fotó: nosalty

Az utóbbi évek követhetetlen drágulása komoly nyomot hagy a nyaralóhelyeken is. Míg korábban egy strandbüfében hosszabb matekozás nélkül beállt az ember a sorba, ma már egy egyszerű lángosozást is megérez az ember. Érthető, ha azt már többször átgondoljuk, hogy beüljünk-e a vízparti étkezdébe, a kockás abroszos kisvendéglőbe, az út menti csárdába vagy a menő, újhullámos bisztróba.

7 szempont következik, amit vegyünk figyelembe, hogy ne bosszankodva távozzunk egy helyről.

Strandbüfé 1×1

Keressük a valódi büfékínálatot! Ha ez lángos, hekk és palacsinta, akkor maradjunk a klasszikusoknál. Sok helyen kínálnak sorban állós, papírtálcás büfékben mindenféle meleg ételt a bolognai spagettitől a pizzáig. Legyünk biztosak benne, hogy nem rejtőzik egy jó olasz szakács a bódéban, és nagy eséllyel csak gyári készételek felmelegítésével dolgoznak.

Intő jelek:

A mikrohullámú sütők folyamatos csilingelése nem jó jel. A sercegő olaj és a frissen sült ételeket kurjantó munkatársak hangja annál inkább.

Utcai vendégcsalogatók

Nem az igényes helyeket jelzi, ha a nyüzsgő parti sétányon csinos hoszteszlányok vagy behízelkedő modorú srácok szólítgatják le a járókelőket, hogy hová térjenek be enni.

Intő jelek:

A lepukkant külső, az avítt berendezés. A vendéglátóhelyek megjelenésének, a hangulatos berendezésnek és a vendégek online értékeléseinek előbb higgyünk, mint a becsábított vendégek után fejpénzt kapó hosztoknak és hoszteszeknek!

A nagy kérdés: fényképes étlapok a portán

Az étkezdék között sétálva egymás után pillantjuk meg a jól látható helyre kitett műanyag borítású, lapozható étlapokat. Nos, jobbára biztosak lehetünk benne, hogy a minőségi szolgáltatók nem élnek ezzel az marketingeszközzel.

Intő jelek:

Ha az kirakott étlap elnyűtt, régi, a nap már kiszívta belőle a színeket, és csak az árak vannak rajta időről időre átcímkézve, joggal gyanakodhatunk, hogy a konyha sem lesz igényesebb, mint a porta.

Leszámolás a hosszú étlapokkal

Sokakban mind a mai napig él a közhiedelem, hogy a hosszú étlap az ideális. Ez egy alapvető tévedés. A kisregényszerű, sokoldalas étlap a biztos jele annak, hogy mélyhűtött ételekkel és ipari komfortmegoldásokkal dolgozó étteremben járunk.

Intő jelek:

Ha egy étkezdében, vendéglőben egy kész világ körüli utazás az étlap, gyanakodhatunk, hogy a séf egy személyben nem a magyar és a világkonyha nagymestere, és az ételek is jobb esetben közepesek lesznek. Ha egy helynek van saját stílusa, abban tud kiemelkedőt alkotni.

További szempontokhoz, figyelmeztető jelekhez KATTINTS A CIKK FOLYTATÁSÁRA!