WHO: egyelőre nincs ellenszer
Bár három különböző készítménnyel értek el reménykeltő eredményeket, a WHO szerint egyelőre nincs meg a hatásos ellenszer.
A sajtóhírekre reagálva Tarik Jasarevic, a WHO szóvivője kijelentette, hogy “nincsenek ismert terápiák a 2019-nCov vírus ellen, és a WHO véletlenszerű ellenőrző próbákat javasol a hatékonyság és a biztonságosság mérésére. Egy kórokozó elleni védőoltás kidolgozása és tesztelése rendszerint éveket vesz igénybe, és gyakran jár kudarcokkal” – tette hozzá.
Legkorábban idén júniusban kerülhet abba az új koronavírus elleni védőoltás, hogy embereken is kipróbálják.
Az emberiség is sokat tesz azért, hogy járványok legyenek
Ezt Kemenesi Gábor virológus, a Pécsi Tudományegyetem adjunktusa mondta a Népszavának. Szerinte a kutatókat egyáltalán nem lepte meg a koronavírus-járvány, ezekből egyre több lesz és egyre gyakrabban. Az állatról emberre terjedő vírus gyakoribb lehet, hiszen az ember egyre nagyobb teret foglal el magának, és a kórokozók gazdaváltásai is egyre sűrűbbek lesznek.
- Kapcsolódó: Mit érdemes szülőként tudnod a koronavírusról?
A virológus azt is elmondta, hogy abban sincs meglepő, hogy Ázsiából indult ki a járvány, mert “Afrika mellett ez az a gócpont, ahol a legintenzívebb az emberi térnyerés, a városok növekedése, a környezet pusztítása. Ezek a klímaváltozással együtt olyan egymásra ható tényezők, amik kedvező körülményeket teremtenek az új vírusok okozta járványok kitörésének.”
A klímaváltozással a melegebb égövi állatok északabbra költöznek Európában, ez a jelenség is járhat hasonló járványokkal, mint a mostani.
Forrás: MedicalOnline