Terhesség

A terhesség így befolyásolja, hogy fog kinézni a baba

Nem a genetika az egyetlen, amely befolyásolja milyen lesz a babád, azok a környezeti és életmódbeli tényezők is számítanak, amelyek terhesség alatt történnek.
2022. Október 27.
Terhes nő nézi az ultrahang képet

Évszak

Egy tanulmány megállapította, hogy a nyáron született csecsemők születési súlya nagyobb, felnőttkori testmagasságuk pedig magasabb, mint azoké, akik a hidegebb évszakokban jönnek világra.

Az okot a D-vitaminban és a nyári, tavaszi napsütésben kell keresnünk. A D-vitamin segíti a csontfejlődést, lehetővé teszi a kalcium és a foszfor felszívódását, és pozitívan járul hozzá a baba súlyához és magasságához.

Cukor

A terhességi sóvárgás teljesen normális dolog, de érdemes visszafogni az édességevést, ha nem akarod, hogy a cukorfogyasztásod tükröződjön a babádon. A terhességi cukorbetegség hatással lehet a magzatra.

A baba zsírként raktározhatja el a felesleges cukrot, ami miatt nagyobb a kockázata annak, hogy elhízik, cukorbeteg lesz, és besárgul.

Tejivás

Régóta tartja magát az a mítosz, hogy a tejivástól a baba bőre szebb lesz. Erre nincs tudományos bizonyíték, de tanulmányok megállapították, hogy a tejfogyasztás és a születési súly között van kapcsolat. E szerint azok a nők, akik naponta egy csésze tejet (vagy kevesebbet) ittak, kisebb babákat hoztak világra, mint azok, akik többet fogyasztottak.

Koffein

Terhesség alatt a napi egy kávé fogyasztása ajánlott. A koffein gyorsan felszívódik és átjut a méhlepénybe, és ha túl sokat fogyasztunk belőle korlátozhatja a magzat növekedését, és akár a baba kis súllyal fog megszületni.

Mogyoró

Kutatások szerint a mogyoró fogyasztása a szülés hónapjaiban (feltéve persze, hogy a leendő anyuka nem allergiás rá) csökkentheti a mogyoróallergia kialakulásának kockázatát a babánál. Az allergiás reakciók csalánkiütést, bőrpírt vagy duzzanatot okozhatnak. Egyéb, nem látható tünetek közé tartoznak az emésztési problémák, a légszomj és az orrfolyás. Az eredmények arra utalnak, hogy az ilyen típusú élelmiszerekkel való korai érintkezés megvédheti a babát ezektől a tünetektől.

Légszennyezettség

A szennyezett levegő kihathat a baba születési súlyára. A várandós nők vitaminokban és antioxidánsokban gazdag élelmiszerekkel próbálhatják meg leküzdeni a légszennyezés hatásait.

Fehérje

A baba haja a 14- 15. terhességi hét körül kezd növekedni. A tojás nemcsak remek fehérjeforrás, hanem biotint is tartalmaz, ami jót tesz a hajszálaknak.

További, a hajkorona számára előnyös ételek a spenót, az avokádó és a diófélék.

Késleltetett köldökzsinór elvágás

Az, hogy mikor szorítják le és vágják el a köldökzsinórt hatással lehet az újszülött színére közvetlenül a szülés után. A köldökzsinór elszorításának 5 perces késleltetése segít abban, hogy több vas kerüljön a babába, és pozitív hatással lehet a baba agyára is. Vannak azonban olyan esetek, amikor a köldökzsinórt minél előbb el kell szorítani, például vérzés esetén vagy sürgős orvosi ellátásra szoruló csecsemőknél.

Kép: Getty Images

Forrás: brightside.me